Generální partner
Světlý režim
16. březen 2018

Televizní zápas na Hané, Sigma-Karviná (so,20)

Po dvou dalekých výjezdech čeká na karvinské fotbalisty krátká cesta do Olomouce. Na tamním Andrově stadionu se představí v sobotu večer.
Na oba týmy čeká poslední duel před reprezentační přestávkou. Na podzim padlo v Karviné osm gólů. Že by se něco podobného událo také na Andrově stadionu, je málo pravděpodobné. „Nemyslím si, že se bude opakovat gólová přestřelka z prvního utkání. To bylo unikátní,“ pověděl kouč MFK Josef Mucha. 

Karvinský hlavní trenér naznačuje, jaký by měl být recept na úspěch. „Chce to dobře bránit a musíme se snažit hrozit směrem dopředu. Sigma je nebezpečná v přechodové fází a tuto její zbraň budeme muset eliminovat,“ podotkl. Karvinští na jaře ještě neprohráli, po dvou vítězstvích si v posledních utkáních připsali remízy v Liberci a doma se Spartou.

Velkou výzvou pro ofenzivu v čele s Tomášem Wágnerem bude skutečnost, že Sigma v letošní sezóně doma inkasovala pouhé dva góly – jeden od Liberce a jeden od Slavie. „To mluví za vše. Doma jsou opravdu nebezpeční. Rádi bychom získali do tabulky v následujících dvou zápasech další plusové body. Když se to povede už teď v Olomouci, budeme spokojení,“ dodal Mucha s tím, že po reprezentační přestávce cestuje jeho mužstvo k utkání do Brna.Olomoucká Sigma z posledních pěti kol vyhrála pouze jednou, na jaře získala čtyři body za jedno vítězství, jednu remízu a dvě porážky. Z úspěšného podzimního kádru je pryč pouze útočník Tomáš Chorý, kterého koupila Plzeň. Jako náhrada za vysokého útočníka přišel ze západu Čech na půlroční hostování Jakub Řezníček. Devětadvacetiletý útočník rozhodl gólem duel proti Slovácku, což je právě už zmíněné jediné jarní vítězství svěřenců Václava Jílka.

Jediný vzájemný prvoligový duel ovládla na podzim Sigma, když si z Karviné odvezla divokou výhru 5:3.  

Utkání 21. kola HET ligy SK Sigma Olomouc – MFK Karviná se odehraje na Andrově stadionu v Olomouci v sobotu 17. března od 20:00 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek, na čarách mu budou pomáhat kolegové Kotík a Podaný. 
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo