Mlade talenty

Reprezentační sraz mi hodně dal, svěřil se Fukala

15.05.2018 | redakce
 

Reprezentační sraz mi hodně dal, svěřil se Fukala Další mladý hráč MFK Karviná nakoukl do reprezentace. Řeč je o Romanu Fukalovi. Ten s národním týmem do 15 let absolvoval reprezentační sraz s vrcholem v podobě dvojutkání v Irsku.

 

Na začátku dubna se kapitán starších žáků U15 a člen Regionální fotbalové akademie Moravskoslezského kraje Roman Fukala dočkal pozvánky do reprezentace. Trenér Jiří Vorlický jej pozval na přípravné dvojutkání v Irsku. „Bylo fajn, parta v pohodě. I těch pár dnů mi hodně dalo,“ vzpomíná Fukala s odstupem jednoho měsíce.

Když měl porovnat soupeře, tak osobně čekal víc. „Mysleli jsme si, že budou lepší. V prvním zápase jsme remizovali 2:2 a v odvetě Irsko vyhrálo 2:1. Fotbalově jsme byli lepší, ale chyběla nám sehranost. My jsme spolu krátce, oni už druhým rokem. Asi se to projevilo,“ hodnotil Fukala. V prvním utkání nastoupil na posledních dvacet minut, ve druhém odehrál v základní sestavě první půlku. V realizačním týmu figuroval též klubový lékař MFK Karviná MUDr. Zdeněk Vojkůvka.   Na další reprezentační akci, kterou byl turnaj Delle Nazioni v Itálii, už Fukala nejel. „Čekal jsem na šanci mezi náhradníky. Jestli jsem byl zklamaný? Spíš jsem byl rád, že jsem se do reprezentace vůbec dostal a mohl si za ní zahrát,“ prohodil s úsměvem. Do Irska reprezentace cestovala letecky, karvinský hráč byl letadle podruhé v životě. „Ten první let si ale vůbec nepamatuji, byl mi snad pouze rok,“ culil se. 

A skvělá zpráva na závěr – na začátku týdne byla zveřejněna nominace na přípravné duely s Ukrajinou, které se budou hrát v Praze 22. a 24. května. V nominaci kromě Romana Fukaly figuruje také Matěj Jurásek. „V klubu se nám momentálně daří, sám se také na trénincích i v zápasech cítím dobře. Určitě to na nominaci mělo a má nějaký vliv,“ doplnil závěrem Roman Fukala. 

• U13: Víkendový bronz v Polsku
včera - Mladší žáci U13 obsadili o víkendu pod vedením trenéra Tomáše Červenky na halovém turnaji v Krakowě 3. místo!

• Úspěšný víkend přípravek
před 3 dny - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
9.12. - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
9.12. - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…

• Sestřih zápasu z Ml. Boleslavi
2.12. - Remízu ve městě automobilů zajistil v úvodu druhé půle svým gólem Vojtěch Smrž. Podívejte se na všechny nejzajímavější akce a oba góly sobotního duelu - více ZDE.

• 14. místo na Memoriálu EH
29.11. - Starší přípravka U11 se zúčastnila výborně obsazeného turnaje v Ostravě. Na 41. ročníku Memoriálu Evžena Hadamczika však byli všichni soupeři lepší, což se projevilo na konečném umístění.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna