Mlade talenty

Reprezentační sraz mi hodně dal, svěřil se Fukala

15.05.2018 | redakce
 

Reprezentační sraz mi hodně dal, svěřil se Fukala Další mladý hráč MFK Karviná nakoukl do reprezentace. Řeč je o Romanu Fukalovi. Ten s národním týmem do 15 let absolvoval reprezentační sraz s vrcholem v podobě dvojutkání v Irsku.

 

Na začátku dubna se kapitán starších žáků U15 a člen Regionální fotbalové akademie Moravskoslezského kraje Roman Fukala dočkal pozvánky do reprezentace. Trenér Jiří Vorlický jej pozval na přípravné dvojutkání v Irsku. „Bylo fajn, parta v pohodě. I těch pár dnů mi hodně dalo,“ vzpomíná Fukala s odstupem jednoho měsíce.

Když měl porovnat soupeře, tak osobně čekal víc. „Mysleli jsme si, že budou lepší. V prvním zápase jsme remizovali 2:2 a v odvetě Irsko vyhrálo 2:1. Fotbalově jsme byli lepší, ale chyběla nám sehranost. My jsme spolu krátce, oni už druhým rokem. Asi se to projevilo,“ hodnotil Fukala. V prvním utkání nastoupil na posledních dvacet minut, ve druhém odehrál v základní sestavě první půlku. V realizačním týmu figuroval též klubový lékař MFK Karviná MUDr. Zdeněk Vojkůvka.   Na další reprezentační akci, kterou byl turnaj Delle Nazioni v Itálii, už Fukala nejel. „Čekal jsem na šanci mezi náhradníky. Jestli jsem byl zklamaný? Spíš jsem byl rád, že jsem se do reprezentace vůbec dostal a mohl si za ní zahrát,“ prohodil s úsměvem. Do Irska reprezentace cestovala letecky, karvinský hráč byl letadle podruhé v životě. „Ten první let si ale vůbec nepamatuji, byl mi snad pouze rok,“ culil se. 

A skvělá zpráva na závěr – na začátku týdne byla zveřejněna nominace na přípravné duely s Ukrajinou, které se budou hrát v Praze 22. a 24. května. V nominaci kromě Romana Fukaly figuruje také Matěj Jurásek. „V klubu se nám momentálně daří, sám se také na trénincích i v zápasech cítím dobře. Určitě to na nominaci mělo a má nějaký vliv,“ doplnil závěrem Roman Fukala. 

• Setkání s vedením klubu
dnes - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
včera - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
před 2 dny - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
před 3 dny - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

• 1566 prodaných permic
12.7. - Ve čtvrtek po obědě skončil prodej permanentek na nový ročník FORTUNA:LIGY. Fanoušci si zakoupili 1566 ks permanentek.

• Erik Puchel mimo hru
11.7. - Odchovanec MFK Karviná Erik Puchel si přetrhl zkřížený vaz v koleni a čeká ho dlouhodobá vynucená pauza.

• Juniorka ve středu nehraje
10.7. - Plánovaný přípravný duel proti Karpaty Lvov juniorka MFK ve středu neabsolvuje. Místo toho bude mít dvě tréninkové jednotky.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna