Mlade talenty

Dorostenci se připravují na novou sezónu

12.07.2018 | redakce
 

Dorostenci se připravují na novou sezónu Tři dorostenecké kategorie už jsou v tréninkovém zatížení. V pondělí začaly týmy U19 a U18, ve středu potom U17. Šestnáctku čeká začátek letní dřiny v pondělí.

 

Mládežnické celky MFK Karviná se pozvolna vrací do tréninkového procesu před novou sezónou. Po juniorce, která je v procesu už druhý týden, začali také dorostenci. 

Ligové dorostence U19 přivítali trenéři Petr Gibala s Eduardem Gábrišem v pondělí, stejně jako Čestmír Kročil s Danielem Osičkou tým U18. Ve středu pak poprvé pískli do píšťalky Marcel Frajt společně s Miroslavem Štěpánkem, kteří nově budou vést sedmnáctku. 

Nejvíc pozornosti je pochopitelně upřeno na devatenáctku, kterou už v sobotu čekají první dva přípravné duely (na Kovoně od 11 hodin s Podbrezovou a od 14 hodin s Belou). „Ve všech kategoriích trenéři zkouší nové hráče. Uvidíme, jak se budou jevit,“ podotkl šéftrenér SCM Petr Gibala.

V termínu od 25. – do 29. července je na programu tradiční mezinárodní turnaj staršího dorostu Zlatý kahan. Jedna ze skupin se bude hrát opět v Karviné, konkrétně na Kovoně. Obsazení „karvinské“ skupiny bude hodně kvalitní - anglická Swansea, rakouský St. Pöllten, domácí MFK Karviná a ostravský Baník.  

Sezóna startuje pro ligové dorostence druhý srpnový víkend domácím zápasem proti Českým Budějovicím. Týmy U18 a U16 začnou nový soutěžní ročník ve středu 15. srpna na hřišti ostravského Baníku.

• U19 na turnaj do B. Bystrice
dnes - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
před 2 dny - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
před 3 dny - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

• 1566 prodaných permic
12.7. - Ve čtvrtek po obědě skončil prodej permanentek na nový ročník FORTUNA:LIGY. Fanoušci si zakoupili 1566 ks permanentek.

• Erik Puchel mimo hru
11.7. - Odchovanec MFK Karviná Erik Puchel si přetrhl zkřížený vaz v koleni a čeká ho dlouhodobá vynucená pauza.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna