Mlade talenty

Soufiane Dramé: Po roce jsem začal mluvit česky!

09.08.2018 | redakce
 

Soufiane Dramé: Po roce jsem začal mluvit česky! Francouzský defenzivní hráč Soufiane Dramé má za sebou v dresu MFK Karviná čtyři minuty za ligové áčko a celý zápas za juniorku. V rozhovoru, který se vedl výhradně v češtině, zavzpomínal na začátky v ČR, učení českého jazyka a mnoho dalšího.

 

Po dvou a půl letech od příchodu do Slovácka se stěhujete do Karviné. Jste rád, že to tak dopadlo?
Ano, protože ve Slovácku jsem nehrával a necítil jsem, že by se to mělo změnit. Věřím, že v Karviné to bude lepší. Hrával jsem převážně za B-tým, potom jsem šel na hostování do Vítkovic. V Ostravě jsem byl rok a půl, první půlrok jsem toho i kvůli zranění moc neodehrál, ale celou uplynulou sezónu už ano. Jdu krok za krokem – nejprve MSFL, potom druhá liga a teď nejvyšší soutěž.

V týmu z Uherského Hradiště jste se ligového zápasu nedočkal, ale v Karviné hned napoprvé ano - čtyři minuty proti Mladé Boleslavi se počítají. Už si vás odchytil kapitán a zároveň pokladník Marek Janečka?
Jo, už jsem musel zaplatit (úsměv). Mám radost, že jsem mohl aspoň na chvíli nastoupit, vůbec jsem s tím nepočítal. Já vlastně nečekal, že budu vůbec v nominaci. Takže super zážitek, jen škoda, že se prohrálo!

Do Karviné dojíždíte z Ostravy?
Ne, bydlel jsem tady těch pár dnů na hotelu, ale asi budu dojíždět. Rád bych totiž bydlel v Ostravě, kde to znám a mám tam i známé. Za ten rok a půl jsem si v Ostravě zvyknul.

Jaká byla vaše první reakce, když vám manažer řekl, že byste měl odejít z domova hrát fotbal do České republiky?
Poslední půlrok ve Francii jsem moc nehrál, byl jsem zraněný. Když se ovšem naskytla možnost odejít do zahraničí, konkrétně do Česka, tak jsem to šel tady zkusit.

Mluvíte opravdu perfektně česky. Jak dlouho vám trvalo naučit se naši řeč?
Rozuměl jsem po půl roce a mluvit jsem začal po roce. Naučil jsem se sám pomocí překladače „google translator“. Donutilo mě se učit česky i proto, že málo lidí mluví u vás anglicky.

V čem je rozdíl žít ve Francii a České republice?
Ve všem (smích). Neříkám, že je tady něco špatně, to vůbec ne. Ale oba národy jsou úplně odlišné. I třeba města jsou jiná - stavby jsou odlišné od těch ve Francii. A musím zmínit také počasí (úsměv). Na jihu Francie, kde bydlím u moře, jsou extrémní mrazy při minus šesti stupních, to už je hrůza. Tady to je celkem běžné. Poprvé jsem navíc v Česku hrál ve sněhu – to bylo něco, opravdový šok.

Francie se necelý měsíc pyšní titulem mistrů světa. Předpokládám, že máte radost a jste hrdý na vaši reprezentaci, je to tak?
Samozřejmě. Volal jsem si s kamarády a ve Francii to bylo všechno okolo MS neopakovatelné! Trochu mě mrzí, že jsem to nemohl prožívat přímo doma, ale nedá se nic dělat. Každopádně jsem pyšný na to, že se Francie stala znovu po dvaceti letech mistrem světa ve fotbale.• Sestřih zápasu z Jablonce
před 2 dny - Také z utkání 4. kola FORTUNA:LIGY je k dispozici sestřih nejzajímavějších okamžiků - více ZDE.

• Výsledky mládeže-příprava
před 2 dny - Rajec muži (Slovensko) - MFK U19 3:2, Havířov U19-MFK U17 1:6, Legia Varšava U16-MFK U16 7:1, MFK U15-Martin U15 8:0.

• Ligoví dorostenci nehrají!!
9.8. - Z důvodu výskytu gastrointestinálních onemocnění (potvrzeno KHS Jihočeského kraje) se odkládají zápasy 1. kola Celostátní dorostenecké ligy mezi Karvinou a Českými Budějovicemi v kategoriích U19 i U17. O náhradním termínu bude teprve rozhodnuto.

• MLÁDEŽ: Výsledky přípr. zápasů
9.8. - U19-Ružomberok 1:0, U18-Cieszyn (muži) 3:2, U17-Ružomberok 1:2, U16-Chybie 1:1, U15-Třinec 3:0, Třinec-U13 3:4, Třinec-U12 6:4.

• V Brně s Opavou 25. srpna
7.8. - LFA oznámila přesné termíny 6. kola FORTUNA:LIGY. S nováčkem SFC Opava se utkáme v Brně v sobotu 25. srpna s výkopem v 17 hodin!

• Sestřih utkání s Ml. Boleslaví
6.8. - První domácí zápas a bohužel porážka. Karvinští v přestřelce podlehli Mladé Boleslavi 3:4. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Juniorka hostí Baník
5.8. - V pondělí od 11 hodin rozehraje juniorka své třetí mistrovské utkání! Na Kovoně hostí v derby ostravský Baník! Svěřenci trenérů Gazdy a Bielana budou chtít získat tři body, prozatím získali jen jeden za remízu s Třincem.

• Vítězná generálka devatenáctky
4.8. - Ligový dorost U19 zakončil letní přípravu těsným vítězstvím nad slovenským Ružomberkem. Jediný gól utkání vstřelil v první půli Patrik Mrózek a svěřenci Eduarda Gábriše tak vyhráli 1:0. Dorost U17 v souběžně hraném utkání na Bažantnici prohrál s Ružomberkem 1:2!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna