Mlade talenty

Soufiane Dramé: Po roce jsem začal mluvit česky!

09.08.2018 | redakce
 

Soufiane Dramé: Po roce jsem začal mluvit česky! Francouzský defenzivní hráč Soufiane Dramé má za sebou v dresu MFK Karviná čtyři minuty za ligové áčko a celý zápas za juniorku. V rozhovoru, který se vedl výhradně v češtině, zavzpomínal na začátky v ČR, učení českého jazyka a mnoho dalšího.

 

Po dvou a půl letech od příchodu do Slovácka se stěhujete do Karviné. Jste rád, že to tak dopadlo?
Ano, protože ve Slovácku jsem nehrával a necítil jsem, že by se to mělo změnit. Věřím, že v Karviné to bude lepší. Hrával jsem převážně za B-tým, potom jsem šel na hostování do Vítkovic. V Ostravě jsem byl rok a půl, první půlrok jsem toho i kvůli zranění moc neodehrál, ale celou uplynulou sezónu už ano. Jdu krok za krokem – nejprve MSFL, potom druhá liga a teď nejvyšší soutěž.

V týmu z Uherského Hradiště jste se ligového zápasu nedočkal, ale v Karviné hned napoprvé ano - čtyři minuty proti Mladé Boleslavi se počítají. Už si vás odchytil kapitán a zároveň pokladník Marek Janečka?
Jo, už jsem musel zaplatit (úsměv). Mám radost, že jsem mohl aspoň na chvíli nastoupit, vůbec jsem s tím nepočítal. Já vlastně nečekal, že budu vůbec v nominaci. Takže super zážitek, jen škoda, že se prohrálo!

Do Karviné dojíždíte z Ostravy?
Ne, bydlel jsem tady těch pár dnů na hotelu, ale asi budu dojíždět. Rád bych totiž bydlel v Ostravě, kde to znám a mám tam i známé. Za ten rok a půl jsem si v Ostravě zvyknul.

Jaká byla vaše první reakce, když vám manažer řekl, že byste měl odejít z domova hrát fotbal do České republiky?
Poslední půlrok ve Francii jsem moc nehrál, byl jsem zraněný. Když se ovšem naskytla možnost odejít do zahraničí, konkrétně do Česka, tak jsem to šel tady zkusit.

Mluvíte opravdu perfektně česky. Jak dlouho vám trvalo naučit se naši řeč?
Rozuměl jsem po půl roce a mluvit jsem začal po roce. Naučil jsem se sám pomocí překladače „google translator“. Donutilo mě se učit česky i proto, že málo lidí mluví u vás anglicky.

V čem je rozdíl žít ve Francii a České republice?
Ve všem (smích). Neříkám, že je tady něco špatně, to vůbec ne. Ale oba národy jsou úplně odlišné. I třeba města jsou jiná - stavby jsou odlišné od těch ve Francii. A musím zmínit také počasí (úsměv). Na jihu Francie, kde bydlím u moře, jsou extrémní mrazy při minus šesti stupních, to už je hrůza. Tady to je celkem běžné. Poprvé jsem navíc v Česku hrál ve sněhu – to bylo něco, opravdový šok.

Francie se necelý měsíc pyšní titulem mistrů světa. Předpokládám, že máte radost a jste hrdý na vaši reprezentaci, je to tak?
Samozřejmě. Volal jsem si s kamarády a ve Francii to bylo všechno okolo MS neopakovatelné! Trochu mě mrzí, že jsem to nemohl prožívat přímo doma, ale nedá se nic dělat. Každopádně jsem pyšný na to, že se Francie stala znovu po dvaceti letech mistrem světa ve fotbale.• U13: Víkendový bronz v Polsku
včera - Mladší žáci U13 obsadili o víkendu pod vedením trenéra Tomáše Červenky na halovém turnaji v Krakowě 3. místo!

• Úspěšný víkend přípravek
před 3 dny - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
9.12. - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
9.12. - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…

• Sestřih zápasu z Ml. Boleslavi
2.12. - Remízu ve městě automobilů zajistil v úvodu druhé půle svým gólem Vojtěch Smrž. Podívejte se na všechny nejzajímavější akce a oba góly sobotního duelu - více ZDE.

• 14. místo na Memoriálu EH
29.11. - Starší přípravka U11 se zúčastnila výborně obsazeného turnaje v Ostravě. Na 41. ročníku Memoriálu Evžena Hadamczika však byli všichni soupeři lepší, což se projevilo na konečném umístění.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna