Mlade talenty

Karviná posiluje ofenzivu Dávidem Gubou

10.08.2018 | redakce
 

Karviná posiluje ofenzivu Dávidem Gubou Slovenský hráč Dávid Guba, kterému vypršela smlouva v týmu Termalica Nieciecza, v pátek oficiálně posílil MFK Karviná.

 

Dvojnásobný slovenský mistr s Trenčínem a čerstvý dvojnásobný otec je ofenzivním typem fotbalisty operujícím na kraji hřiště. „Dávid je útočný hráč, který hraje převážně na kraji hřiště, ovšem může alternovat i v útoku.  Věřím, že bude pro tým přínosem. Smlouvu jsme uzavřeli na rok,“ informoval k angažmá sedmadvacetiletého fotbalisty sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk a dodal, že se ještě pracuje na příchodu dalšího krajního hráče.

Rodák z města Humenné prošel několika slovenskými kluby, po zisku druhého titulu v řadě s AS Trenčín v sezóně 2015/2016 se rozhodl zkusit štěstí v Polsku a na dva roky se upsal týmu Termalica Nieciecza. 

Tam mu však na konci června 2018 skončila smlouva a stal se volným hráčem. „Připravoval jsem se individuálně, ale už mi chyběl kolektiv. Těším se moc, na Karvinou jsem od svých známých slyšel velmi dobré reference. Také to mám blízko domů do Žiliny, to hrálo velkou roli. S ženou se nám totiž před pár dny narodil druhý syn,“ uvedl Dávid Guba. Ten má také reprezentační zkušenosti z mládežnických reprezentací i A-týmu - naposledy se v něm objevil na turnaji v SAE v lednu 2017.

V letní přípravě před dvěma roky na trávníku ve Wodzislaw-Ślaski v barvách Termalicy zpečetil vítězství polského celku nad MFK v poměru 3:1. „Ano, na ten zápas si vzpomínám,“ usmál se. V Karviné bude oblékat dres s číslem 17 po kapitánovi Pavlu Eismannovi.
• U13: Víkendový bronz v Polsku
včera - Mladší žáci U13 obsadili o víkendu pod vedením trenéra Tomáše Červenky na halovém turnaji v Krakowě 3. místo!

• Úspěšný víkend přípravek
před 3 dny - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
9.12. - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
9.12. - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…

• Sestřih zápasu z Ml. Boleslavi
2.12. - Remízu ve městě automobilů zajistil v úvodu druhé půle svým gólem Vojtěch Smrž. Podívejte se na všechny nejzajímavější akce a oba góly sobotního duelu - více ZDE.

• 14. místo na Memoriálu EH
29.11. - Starší přípravka U11 se zúčastnila výborně obsazeného turnaje v Ostravě. Na 41. ročníku Memoriálu Evžena Hadamczika však byli všichni soupeři lepší, což se projevilo na konečném umístění.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna