Mlade talenty

Karviná posiluje ofenzivu Dávidem Gubou

10.08.2018 | redakce
 

Karviná posiluje ofenzivu Dávidem Gubou Slovenský hráč Dávid Guba, kterému vypršela smlouva v týmu Termalica Nieciecza, v pátek oficiálně posílil MFK Karviná.

 

Dvojnásobný slovenský mistr s Trenčínem a čerstvý dvojnásobný otec je ofenzivním typem fotbalisty operujícím na kraji hřiště. „Dávid je útočný hráč, který hraje převážně na kraji hřiště, ovšem může alternovat i v útoku.  Věřím, že bude pro tým přínosem. Smlouvu jsme uzavřeli na rok,“ informoval k angažmá sedmadvacetiletého fotbalisty sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk a dodal, že se ještě pracuje na příchodu dalšího krajního hráče.

Rodák z města Humenné prošel několika slovenskými kluby, po zisku druhého titulu v řadě s AS Trenčín v sezóně 2015/2016 se rozhodl zkusit štěstí v Polsku a na dva roky se upsal týmu Termalica Nieciecza. 

Tam mu však na konci června 2018 skončila smlouva a stal se volným hráčem. „Připravoval jsem se individuálně, ale už mi chyběl kolektiv. Těším se moc, na Karvinou jsem od svých známých slyšel velmi dobré reference. Také to mám blízko domů do Žiliny, to hrálo velkou roli. S ženou se nám totiž před pár dny narodil druhý syn,“ uvedl Dávid Guba. Ten má také reprezentační zkušenosti z mládežnických reprezentací i A-týmu - naposledy se v něm objevil na turnaji v SAE v lednu 2017.

V letní přípravě před dvěma roky na trávníku ve Wodzislaw-Ślaski v barvách Termalicy zpečetil vítězství polského celku nad MFK v poměru 3:1. „Ano, na ten zápas si vzpomínám,“ usmál se. V Karviné bude oblékat dres s číslem 17 po kapitánovi Pavlu Eismannovi.
• Sestřih zápasu z Jablonce
před 2 dny - Také z utkání 4. kola FORTUNA:LIGY je k dispozici sestřih nejzajímavějších okamžiků - více ZDE.

• Výsledky mládeže-příprava
před 2 dny - Rajec muži (Slovensko) - MFK U19 3:2, Havířov U19-MFK U17 1:6, Legia Varšava U16-MFK U16 7:1, MFK U15-Martin U15 8:0.

• Ligoví dorostenci nehrají!!
9.8. - Z důvodu výskytu gastrointestinálních onemocnění (potvrzeno KHS Jihočeského kraje) se odkládají zápasy 1. kola Celostátní dorostenecké ligy mezi Karvinou a Českými Budějovicemi v kategoriích U19 i U17. O náhradním termínu bude teprve rozhodnuto.

• MLÁDEŽ: Výsledky přípr. zápasů
9.8. - U19-Ružomberok 1:0, U18-Cieszyn (muži) 3:2, U17-Ružomberok 1:2, U16-Chybie 1:1, U15-Třinec 3:0, Třinec-U13 3:4, Třinec-U12 6:4.

• V Brně s Opavou 25. srpna
7.8. - LFA oznámila přesné termíny 6. kola FORTUNA:LIGY. S nováčkem SFC Opava se utkáme v Brně v sobotu 25. srpna s výkopem v 17 hodin!

• Sestřih utkání s Ml. Boleslaví
6.8. - První domácí zápas a bohužel porážka. Karvinští v přestřelce podlehli Mladé Boleslavi 3:4. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Juniorka hostí Baník
5.8. - V pondělí od 11 hodin rozehraje juniorka své třetí mistrovské utkání! Na Kovoně hostí v derby ostravský Baník! Svěřenci trenérů Gazdy a Bielana budou chtít získat tři body, prozatím získali jen jeden za remízu s Třincem.

• Vítězná generálka devatenáctky
4.8. - Ligový dorost U19 zakončil letní přípravu těsným vítězstvím nad slovenským Ružomberkem. Jediný gól utkání vstřelil v první půli Patrik Mrózek a svěřenci Eduarda Gábriše tak vyhráli 1:0. Dorost U17 v souběžně hraném utkání na Bažantnici prohrál s Ružomberkem 1:2!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna