Generální partner
Světlý režim
18. září 2019

MLÁDEŽ: B žáci zabrali a další výhra pro U14

Dalšími zápasy pokračovaly mistrovská utkání mládeže MFK Karviná. Přesně v půlce září se urodily takové výsledky... Na fotkách najdete momentky z utkání týmu U18!
U18

MFK Karviná U18 – FK Nový Jičín U19 1:1 (0:1)
Branky: 79. Popov - 20. Panák
Sestava Karviné: Herdzina - Buzek, Wybranczyk (46. Lukáš), Husár, Rychtařík (65. Blatoň) - Sušienka, Špulica (65. Kaštan), Goj, Přichystal - Kubica (65. Popov), Bagar.
Trenér Pavel Mazurek: „Na začátku utkání jsme nevyužili šance jít do vedení, naopak soupeř udeřil z jediné příležitosti. Podařilo se nám pouze vyrovnat, ostatní šance jsme doslova zazdili. Druhou domácí remízu v řadě opět bereme jako ztrátu. Teď nás čeká důležitý dvojzápas podzimu - venkovní duely v Přerově a Opavě nám ukážou kvalitu našeho týmu a ambice pro celou sezonu. Družstvu věřím, že obě utkání zvládneme.“

U16

MFK Karviná U16 – FK Nový Jičín U17 1:3 (0:1)
Branky: 48. Malina - 11. a 88. Myslík, 63. Marek
Sestava Karviné: Foltýn - Buřík, Třaskalík, Pochopeň, Motloch - Pilch, Szalbot - Tomeček (68. Michalčík), Poruba (58. Hruška), Majchrowski (68. Mrázek) - Malina.
Trenér Petr Němec: „Očekávali jsme těžké utkání a to se potvrdilo. Soupeř byl na třetím místě tabulky, my naopak museli řešit absence čtyř hráčů (nemoci, zranění). První poločas jsme začali dobře, ale v desáté minutě jsme si nepohlídali nákop za obranu a soupeř z brejku dal úvodní gól. Po zbytek poločasu to bylo dobývání soupeřovy branky, protože Nový Jičín se soustředil na bránění jednogólového náskoku. I přesto jsme si vytvořili  tři výborné příležitosti, ale neproměnili je. Vstup do druhého poločasu jsme měli výborný – po třech minutách a samostatné akci Maliny jsme srovnali. Za dalších pět minut opět po sólu Maliny, jsme mohli výsledek naklonit na svou stranu, ale gól z toho nebyl. Myslím, že byl zlomový bod utkání, kdy jsme iniciativu přenechali soupeři a hosté po našich chybách výsledek opět překlopili na svou stranu. Hráčům nejde upřít snaha, bojovnost, ale pokud nebudeme nabídnuté příležitosti proměňovat a v obrané činnosti dělat chyby, nebudeme moci myslet na vítězství.“

U15

MFK Karviná U15 – SFC Opava U15 1:3 (1:0)
Branky: 16. Holewik - 43. Dočkal, 45. Šrek, 50. Kokeš

U14

MFK Karviná U14 – SFC Opava U14 5:3 (4:1)
Branky: 33. a 44. Graf, 5. Krosčen, 9. vl. Zacpal, 29. Kačor - 27. a 53. Hranoš, 69. Tomíček
Sestava Karviné: Foltyn – Hrdina, Pomeranek, Horváth, Malík – Seriš, Graf (77. Hvojník), Michejda (65. Míček) – Mbaye (61. Kořenek), Kačor, Krosčen (76. Schack).
Trenéři Tomáš Červenka, Ondřej Gazdoš a Daniel Novák: „Začátek zápasu nám vyšel na jedničku a v deváté minutě jsme se již dostali do vedení 2:0. Kluky to uklidnilo, zvedlo jim sebevědomí a celý poločas, kromě jedné situace, po které jsme inkasovali, odehráli výborně. Po přestávce jsme vedení ještě navýšili. Bohužel jsme pak lehce ustoupili z aktivní hry, ubyla nám nabídka s míčem a méně hráčů se zapojovalo do obranné fáze. Soupeři se tak podařilo vstřelit dvě branky. Vítězství jsme udrželi, ale pro příště musíme zápas dohrát lépe a i při větším vedení se stále koncentrovat.“

U13

SK Sigma Olomouc U13 – MFK Karviná U13 9:3
Branky Karviné: 32. Fian, 47. Valošek, 76. Zajac

U12

SK Sigma Olomouc U12 – MFK Karviná U12 14:2
Branky Karviné: 25. z pen. a 63. Němčík  

U11

FK Slovan Záblatí – MFK Karviná U11 2:10 (0:7)
Branky Karviné: 6., 9., 13., 17., 29. a 41. Slazyk, 22. a 24. Kocich, 37. Parchanski, 52. Thuroczy

St. žáci B

FK Slavia Opava – MFK Karviná st. žáci B 1:7 (0:3)
Branky Karviné: 12. Kraina, 15. Knispel, 29. Seriš, 38. Kožusznik, 49. Mbaye, 54. Witosz, 68. Goluch Jakub

Ml. žáci B

FK Slavia Opava – MFK Karviná ml. žáci B 2:5 (2:2)
Branky Karviné: 18., 40. a 49. Taksonyi, 23. a 38. Pietrowski

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii