Generální partner
Světlý režim
27. září 2019

Straka: Na změnu trenéra nesmíme brát ohled

Derby mezi Karvinou a Opavou je na programu v neděli 29. září od půl čtvrté odpoledne. Kouč MFK Karviná František Straka doufá, že stadionem bude po konci utkání konečně znít klubová hymna - to by totiž znamenalo, že jeho svěřenci vyhráli...
Trenére, slezské derby klepe na dveře. Navíc Opava ve čtvrtek vyměnila trenéry. Může to mít nějaký vliv na samotný duel?
Říkám to často - koncentrujeme se především na nás a vlastní výkon. Jestli soupeř vyměnil trenéry nebo ne, na to nesmíme brát ohled. 

Soupeř se bude muset také obejít bez svého klíčového hráče Pavla Zavadila, který bude pykat za čtyři žluté karty. Bude to pro Opavu velké oslabení?
Ano, určitý vliv na způsob hry našeho soupeře to bude mít. Pavel je velký lídr a každý zápas ukazuje, jak velkou osobností on je. A že mu občas ujedou nervy? To se stane, patří to k tomu (úsměv). Pro mě je to hráč s velkým H, pan fotbalista.

Se svými svěřenci stále čekáte na první tříbodový zisk z domácího stadionu. Bylo by hezké, kdyby se to povedlo právě proti Opavě, že ano?
Bylo by to krásné! Chceme uspět a pro úspěch a tři body uděláme v tomto slezském derby absolutní maximum.

Věříte, že si už konečně vychutnáte spolu s hráči a fanoušky klubovou hymnu v celém znění?
Už by to chtělo, že (smích). Kluci na hřišti potřebují podpořit a hlavně bouřlivou atmosféru z tribun vnímají. Znám to z vlastní zkušenosti. Opakuji, uděláme pro vítězství všechno!
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii