Mlade talenty

Straka: Na změnu trenéra nesmíme brát ohled

27.09.2019 | redakce
 

Straka: Na změnu trenéra nesmíme brát ohled Derby mezi Karvinou a Opavou je na programu v neděli 29. září od půl čtvrté odpoledne. Kouč MFK Karviná František Straka doufá, že stadionem bude po konci utkání konečně znít klubová hymna - to by totiž znamenalo, že jeho svěřenci vyhráli...

 

Trenére, slezské derby klepe na dveře. Navíc Opava ve čtvrtek vyměnila trenéry. Může to mít nějaký vliv na samotný duel?
Říkám to často - koncentrujeme se především na nás a vlastní výkon. Jestli soupeř vyměnil trenéry nebo ne, na to nesmíme brát ohled. 

Soupeř se bude muset také obejít bez svého klíčového hráče Pavla Zavadila, který bude pykat za čtyři žluté karty. Bude to pro Opavu velké oslabení?
Ano, určitý vliv na způsob hry našeho soupeře to bude mít. Pavel je velký lídr a každý zápas ukazuje, jak velkou osobností on je. A že mu občas ujedou nervy? To se stane, patří to k tomu (úsměv). Pro mě je to hráč s velkým H, pan fotbalista.

Se svými svěřenci stále čekáte na první tříbodový zisk z domácího stadionu. Bylo by hezké, kdyby se to povedlo právě proti Opavě, že ano?
Bylo by to krásné! Chceme uspět a pro úspěch a tři body uděláme v tomto slezském derby absolutní maximum.

Věříte, že si už konečně vychutnáte spolu s hráči a fanoušky klubovou hymnu v celém znění?
Už by to chtělo, že (smích). Kluci na hřišti potřebují podpořit a hlavně bouřlivou atmosféru z tribun vnímají. Znám to z vlastní zkušenosti. Opakuji, uděláme pro vítězství všechno!

• Sestřih porážky v Liberci
včera - Karvinští zakončili podzim prohrou 0:3 v Liberci. Na sestřih zajímavých okamžiků na stadionu U Nisy se podívejte ZDE.

• U9 a U11 v sobotu na Kovoně
před 3 dny - Na Kovoně v sobotu pokračuje série Karvinských turnajů. Od 8 hodin se v kategorii U11 představí družstva Karviné, Vítkovic, Odry Petřkovice, Brušperku, Baníku Albrechtice a Frýdku-Místku. Od 13 hodin pak bude v kategorii U9 hrát Karviná, Hlučín, FOMAT Martin, Bohumín, Frýdek-Místek a Třinec.

• Smrž v Liberci hrát nebude
12.12. - Kvůli čtyřem žlutým kartám skončila pro Vojtěcha Smrže podzimní část FORTUNA:LIGY - do posledního utkání v sobotu na půdě Liberce nemůže nastoupit.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
9.12. - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem