Generální partner
Světlý režim
8. červen 2010

Opic hattrickem sestřelil Čáslav

Poslední duel sezóny vyšel karvinským skvěle. Na svém hřišti si poradili s bezzubou Čáslaví, a po výsledku 3:0 se mohou radovat z 8. místa. O všechny góly se postaral nejlepší střelec Karviné Martin Opic.

Zvěsti o tom, že si Čáslav jede do Karviné pro tři body, vzala brzo za své. Hosté působili bezradně a od blamáže v podobě sestupu je zachránily příznivé výsledky ostatních klubů. Proto se mohl trenér Martin Hřídel na tiskové konferenci radovat jenom ze záchrany, nikoliv z předvedené hry.

„Je paradoxní, že po zápase jsou spokojení oba dva trenéři. Domácí trenér za výhru, a já proto, že jsme se zachránili. Musím přiznat, že Karviná vyhrála po právu. Naopak my jsme si nezasloužili za předvedený výkon bodovat,“ vyjádřil se novopečený trenér Příbrami Martin Hřídel.

„Je to zasloužená výhra. Přestože se před zápasem vyrojily spekulace, že bychom mohli Čáslavi pomoci, výsledek hovoří za vše. Já jsem rád, že jsme toto utkání zvládli a výhrou si vybojovali 8. místo,“ řekl trenér MFK OKD Karviná Jiří Balcárek.

Náš kouč se pustil i do hodnocení jarní části sezóny. „Samozřejmě nemůžu být spokojený. Zvláště se mi nelíbil výkon našich hráčů v zápasech se Spartou a Sokolovem. O Vítkovicích se raději nebudu zmiňovat,“ dodal Balcárek.

Naopak spokojený musel být po posledním utkání. Jeho svěřenci se do svého soupeře zakousli s vervou, a kdyby po patnácti minutách vedli 2:0, nikdo by se nedivil. Nejprve si totiž naskočil na přesný centr Opic a nechytatelnou hlavičkou poslal Karvinou do vedení. V patnácté minutě se v brejku ocitl Mišinský, jenomže nenavázal gólově na předchozí povedené utkání v Třinci. To však vůbec nevadilo. Roli střelce převzal v tomto duelu kanonýr Opic, který dalšími dvěma trefami rozhodl o výhře 3:0.

Rekapitulace 30. kola:

FK Ústí nad Labem – FC Vítkovice 2:1 (1:0)

AC Sparta Praha B – Baník Sokolov 1:1 (0:1)

FC Graffin Vlašim – SFC Opava 3:1 (1:0)

FK Viktoria Žižkov – FK Fotbal Třinec 1:3 (1:1)

MFK OKD Karviná – FC Zenit Čáslav 3:0 (1:0)

FC Hlučín – FK Dukla Praha 2:2 (1:2)

FC Tescoma Zlín – FK Baník Most 1:1 (1:1)

FC Vysočina Jihlava – FC Hradec Králové 0:0

Přinášíme Vám fotogalerii z utkání se Zenitem Čáslav.Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii