Mlade talenty

Kula zahájil v Karviné novou trenérskou kapitolu

23.06.2010 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Kula zahájil v Karviné novou trenérskou kapitolu Už je to posvěceno. Bývalý skvělý ligový borec Baníku Ostrava a rodák z Českého Těšína Karel Kula míří do Karviné na pozici asistenta trenéra Jiřího Balcárka. Včera vedl se svými novými trenérskými kolegy první trénink místních druholigových borců. "Je dobré, že v Karviné jsou ambice. I já mám ambice. Na práci zde se těším," řekl Deníku Karel Kula.

 

„Karel Kula u nás nikoho nenahrazuje, jak si někteří mohou myslet. My jsme vlastně post klasického asistenta obsazen neměli, protože Marek Poštulka je hlavně kondičním trenérem a vzhledem k pracovním povinnostem je hráčům k dispozici jen na odpoledních trénincích,“ vysvětlil manažer MFK OKD Karviná Petr Mašlej.

Kula přichází do Karviné z Třince, kde skončil rovněž v pozici asistenta trenéra Nečka. „Ten odchod už je za mnou. Osobně mě mrzí, jakým způsobem jsem v Třinci skončil, ale to rozhodnutí udělali kompetentní lidé a já se tím už nemohu zaobírat. Je přede mnou nová štace zde v Karviné a já se na ni těším. Těším se na spolupráci s lidmi v Karviné, s hráči i s trenérem Balcárkem, který si mě vybral,“ konstatovala legenda ostravského Baníku.

Na Karla Kulu ukázal prstem právě trenér Jiří Balcárek. Byl to vyloženě jeho tip. „Ano, Karla jsem chtěl, protože se spolu dobře známe, dělali jsme spolu trenérskou profilicenci a já chtěl k sobě někoho, na koho se mohu spolehnout jak po profesní, tak po charakterové stránce. Nepochybuji, že Karel bude pro náš klub přínosem,“ podotkl Balcárek. Jinak by se nejužší realizační tým MFK neměl měnit.

Kula si pochvaluje, že společně s Balcárkem mají na fotbal stejný pohled. „Už jsme si spolu sedli a probrali určité věci. Karvinou jsem několikrát navštívil, postřehl jsem, že v organizaci hry jsou určité problémy, stejně tak v kompaktnosti obranné fáze, ale poslední výkony už nabraly zlepšenou tendenci. Práce trenéra Balcárka se začala projevovat a v tomto trendu bychom chtěli pokračovat,“ nastínil Kula své představy.

Po diskusích s vrcholnými představiteli klubu, tedy předsedou Janem Wolfem i manažerem Petrem Mašlejem, nabyl Kula pozitivního dojmu, že fotbal se v Karviné ubírá správným směrem.

„Oslovilo mě hlavně to, že v klubu nestagnují, ale mají určitou vizi, jak se neustále posouvat dál. Ať už se to týká zázemí pro fanoušky, tedy nového stadionu, nebo samozřejmě sportovního vývoje mužstva. Na samotné hře, na budování koncepce i herní tváři mužstva se dá pracovat. Je tady velký prostor pro zlepšení a mě bude bavit být součástí toho všeho,“ těsí se na práci v Karviné trenér Karel Kula.

• U13: Víkendový bronz v Polsku
včera - Mladší žáci U13 obsadili o víkendu pod vedením trenéra Tomáše Červenky na halovém turnaji v Krakowě 3. místo!

• Úspěšný víkend přípravek
před 3 dny - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
9.12. - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
9.12. - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…

• Sestřih zápasu z Ml. Boleslavi
2.12. - Remízu ve městě automobilů zajistil v úvodu druhé půle svým gólem Vojtěch Smrž. Podívejte se na všechny nejzajímavější akce a oba góly sobotního duelu - více ZDE.

• 14. místo na Memoriálu EH
29.11. - Starší přípravka U11 se zúčastnila výborně obsazeného turnaje v Ostravě. Na 41. ročníku Memoriálu Evžena Hadamczika však byli všichni soupeři lepší, což se projevilo na konečném umístění.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna