Generální partner
Světlý režim
29. červenec 2020

Adriel Ba Loua se loučí, přestoupil do Plzně

Štírek z Pobřeží Slonoviny mění po dvou letech dres. Čerstvě čtyřiadvacetiletý fotbalista se stěhuje na západ Čech, kde podepsal smlouvu s Viktorií Plzeň.

Všichni fanoušci mají v živé paměti, když se vzrůstem malý, hbitý a sympatický chlápek zničehonic zjevil na hřišti v Dětmarovicích a po pár minutách všechny okouzlil – psalo se léto 2018, když  tento africký ofenzivní fotbalista přišel na testy do Karviné z dánského Vejle a naskočil do přípravného utkání mezi MFK Karviná a Cracovií Krakow. O tři dny později v dalším přípravném utkání vstřelil svůj první gól, kterým korunoval skvělý výkon.

Během dvou sezón v Karviné ukázal, že je nadstandardním fotbalistou. Ne nadarmo se o něj začala zajímat nejen Viktoria Plzeň, kam nakonec zamířil. „Adriel svými výkony Karvinou přerostl. V silném a velice úspěšném českém klubu, jakým FC Viktoria Plzeň bezesporu je, mu přejeme plno fotbalové radosti a především zdraví.  Závěrem je na místě Adrielovi za jeho výkony v dresu našeho klubu poděkovat,“ okomentoval transfer na západ Čech šéf klubu a předseda dozorčí rady Jan Wolf.

Adriel Ba Loua nejprve v Karviné hostoval, následně se hostování změnilo v přestup.  V dresu MFK odehrál během dvou sezón dohromady 52 ligových zápasů, vstřelil dva góly a přidal patnáct gólových asistencí. S deseti asistencemi v právě skončené sezóně skončil na druhém místě za Nicem Stanciuem ze Slavie. Ba Loua rovněž dvakrát triumfoval v soutěži či anketě PŘIHRAJ:KRÁL ASISTENCÍ.

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii