Mlade talenty

Aleš Buzek: Na váhu se chodí jednou týdně!

13.02.2018 | redakce
 

Aleš Buzek: Na váhu se chodí jednou týdně! Kondiční trenér Aleš Buzek v rozhovoru přiblížil práci s fotbalisty, hledal rozdíly mezi letní a zimní přípravou, pochválil tréninkové podmínky na Kypru nebo prozradil, proč pravidelně hráče váží.

 

Hráči mají za sebou pět týdnů přípravy. Můžete konkrétně prozradit, jak jste s nimi pracoval na kondici?
Kondiční příprava začala hráčům už před Štědrým dnem, kdy si museli plnit individuální plány z dvou částí - běžecké a posilovací. Musím říct, že na startu zimní přípravy 3. ledna byli v docela slušném stavu. Vše jsme si ještě ověřili na tradičních fyzických zátěžových testech, které hráči podstoupili v Ostravě na Klinice sportovní medicíny.

Jak velký rozdíl je připravovat hráče po fyzické stránce v zimě a v létě?
Je to hodně podobné, i když v zimě je důležité dbát na volbu terénu a musíme počítat s tím, že přípravu můžou nějakým způsobem narušit různá onemocnění jako nachlazení nebo zvýšená teplota. Dá se tedy říct, že v zimě je to s přípravou o něco složitější.

Máte na starost také pravidelná vážení. Co tím sledujete?
Kluci chodí na váhu jednou týdně. Jde nám o to zjistit, jestli v nějakém časovém období nejsou v jejich váze zásadní odchylky. I váha ovlivňuje výkon a každý hráč by si měl svou váhu držet, aby mohl podávat optimální výkony.

Osm dnů jste strávili v teple na Kypru. Sice šlo o herní soustředění, ale určitě jste se tam nenudil a práce měl dost. Je to tak?
Ano, měl jsem na starost rozcvičení společně s asistentem Ivanem Kopeckým a různé posilovací věci. Některé pomůcky, které nám klub koupil, jsme si vzali přímo s sebou, takže kluci měli veškerý servis, na jaký jsou zvyklí. Každý hráč měl navíc kdykoliv možnost se mnou využít hotelovou posilovnu. Od začátku přípravy navíc pracujeme s novými sporttestery. Jde o pokročilé univerzální sportovní hodinky s funkcí GPS, které jsou důležitou součástí kondiční přípravy a vyhodnotí určité parametry výkonu při zátěži.Trenéři i hráči byli s tréninkovými podmínkami spokojení. Jak jste to vnímal vy?
Posilovna i regenerace byla určitě o stupeň výš než minulý rok v Turecku. Posilovna, různé pomůcky a kardio zóna – to vše bylo na vysoké úrovni. To samé se dá říct u regenerace - bazény, sauny. Velká paráda!

Jak tělo reaguje po návratu zpět do zimy? Přeci jen jste byli víc než týden téměř v plus dvaceti stupních Celsia a po příletu se hráči museli přeorientovat na mráz. Dá to tělu zabrat?
Jasně, není to příjemné a každý organismus reaguje jinak. Ale obecně je potřeba dbát na zvýšený přísun vitamínů a doplňků stravy, tzv. suplementace. Trénink je jedna věc, ale důležité jsou i věci okolo - kvalitní spánek, regenerace nebo stravování.

A co se například vhodně oblékat?
Samozřejmě, to k tomu také patří. Považuji za zbytečné dva tři týdny kvalitně trénovat a potom jednou podcenit počasí, z kterého můžou kluci onemocnět a zůstat v tom horším případě na antibiotikách.

Po kondiční stránce je tedy tým v pořádku? O jarní část v tomto ohledu nemáte strach?
Celý realizační tým udělal během přípravy pro úspěch maximum. Všechno se ale ukáže až na hřišti (úsměv.)

• Sestřih zápasu z Jablonce
před 2 dny - Také z utkání 4. kola FORTUNA:LIGY je k dispozici sestřih nejzajímavějších okamžiků - více ZDE.

• Výsledky mládeže-příprava
před 2 dny - Rajec muži (Slovensko) - MFK U19 3:2, Havířov U19-MFK U17 1:6, Legia Varšava U16-MFK U16 7:1, MFK U15-Martin U15 8:0.

• Ligoví dorostenci nehrají!!
9.8. - Z důvodu výskytu gastrointestinálních onemocnění (potvrzeno KHS Jihočeského kraje) se odkládají zápasy 1. kola Celostátní dorostenecké ligy mezi Karvinou a Českými Budějovicemi v kategoriích U19 i U17. O náhradním termínu bude teprve rozhodnuto.

• MLÁDEŽ: Výsledky přípr. zápasů
9.8. - U19-Ružomberok 1:0, U18-Cieszyn (muži) 3:2, U17-Ružomberok 1:2, U16-Chybie 1:1, U15-Třinec 3:0, Třinec-U13 3:4, Třinec-U12 6:4.

• V Brně s Opavou 25. srpna
7.8. - LFA oznámila přesné termíny 6. kola FORTUNA:LIGY. S nováčkem SFC Opava se utkáme v Brně v sobotu 25. srpna s výkopem v 17 hodin!

• Sestřih utkání s Ml. Boleslaví
6.8. - První domácí zápas a bohužel porážka. Karvinští v přestřelce podlehli Mladé Boleslavi 3:4. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Juniorka hostí Baník
5.8. - V pondělí od 11 hodin rozehraje juniorka své třetí mistrovské utkání! Na Kovoně hostí v derby ostravský Baník! Svěřenci trenérů Gazdy a Bielana budou chtít získat tři body, prozatím získali jen jeden za remízu s Třincem.

• Vítězná generálka devatenáctky
4.8. - Ligový dorost U19 zakončil letní přípravu těsným vítězstvím nad slovenským Ružomberkem. Jediný gól utkání vstřelil v první půli Patrik Mrózek a svěřenci Eduarda Gábriše tak vyhráli 1:0. Dorost U17 v souběžně hraném utkání na Bažantnici prohrál s Ružomberkem 1:2!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna