Generální partner
Světlý režim
2. červenec 2021

Béčko zahájilo přípravu na novou sezónu

Hned zkraje července se rezervní tým MFK Karviná pustil do práce a na třetí pokus by se už rád dostal do třetí nejvyšší soutěže. Jak bude vypadat příprava? Kdo bude spolufavoritem Divize F? O tom hovořil kouč B-týmu Marek Bielan.

Do třetice všeho dobrého? Celý tým si nepřeje nic jiného! Dvě sezóny po sobě zhatilo postup přerušení a následné ukončení soutěže kvůli pandemii koronaviru. Karvinští v obou případech tabulku vedli. „Postoupit pochopitelně chceme. Snad se nám to už konečně podaří,“ přeje si trenér trenér béčka Marek Bielan.

Za největší konkurenty považuje Bohumín a Frýdlant nad Ostravicí. „Právě tam sezónu zahájíme. Podle mě je to nejtěžší soupeř, v domácím prostředí je neskutečně silný. Uvidíme, co další týmy. Třeba Dětmarovice,“pověděl.

První dva tréninkové dny byly rozjezdové, od nového týdne do toho hráči tzv. šlápnou. „Čtyřikrát týdně budeme trénovat dvoufázově, kluky čeká náročné období, ale je to potřeba. Tréninky pochopitelně proložíme přípravnými zápasy. Dopoledne budeme pracovat na kondici, odpoledne bude patřit herním věcem. Takové by měly být první tři týdny,“ upřesnil trenér Bielan. V kádru má patnáctku hráčů, ale tři jsou momentálně zdravotně indisponovaní.

Sezóna 2021/2022 statuje o víkendu 7. a 8. srpna. Karvinští začnou na půdě už zmíněného Frýdlantu nad Ostravicí. V domácím prostředí na Kovoně se poprvé představí v neděli 15. srpna - v tradičním dopoledním čase od 10:15 hodin přivítají v derby nedaleké Dětmarovice. Právě nedělní dopolední termíny budou patřit domácím zápasům.


Plán přípravných utkání

3.7. (10:15) MFK Fýdek-Místek – MFK Karviná B
9.7. (16:00) MFK Karviná B – FC Vratimov
13.7. (10:00) MFK Karviná B - FC Baník Ostrava B
23.7. (18:00) MFK Karviná B - TJ Unie Hlubina
28.7. (17:30) MFK Karviná B - SK Hranice
31.7. (17:00) TJ Sokol Věřňovice - MFK Karviná B
* Další přípravná utkání budou teprve domluvena

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo