Generální partner
Světlý režim
2. červenec 2021

Béčko zahájilo přípravu na novou sezónu

Hned zkraje července se rezervní tým MFK Karviná pustil do práce a na třetí pokus by se už rád dostal do třetí nejvyšší soutěže. Jak bude vypadat příprava? Kdo bude spolufavoritem Divize F? O tom hovořil kouč B-týmu Marek Bielan.

Do třetice všeho dobrého? Celý tým si nepřeje nic jiného! Dvě sezóny po sobě zhatilo postup přerušení a následné ukončení soutěže kvůli pandemii koronaviru. Karvinští v obou případech tabulku vedli. „Postoupit pochopitelně chceme. Snad se nám to už konečně podaří,“ přeje si trenér trenér béčka Marek Bielan.

Za největší konkurenty považuje Bohumín a Frýdlant nad Ostravicí. „Právě tam sezónu zahájíme. Podle mě je to nejtěžší soupeř, v domácím prostředí je neskutečně silný. Uvidíme, co další týmy. Třeba Dětmarovice,“pověděl.

První dva tréninkové dny byly rozjezdové, od nového týdne do toho hráči tzv. šlápnou. „Čtyřikrát týdně budeme trénovat dvoufázově, kluky čeká náročné období, ale je to potřeba. Tréninky pochopitelně proložíme přípravnými zápasy. Dopoledne budeme pracovat na kondici, odpoledne bude patřit herním věcem. Takové by měly být první tři týdny,“ upřesnil trenér Bielan. V kádru má patnáctku hráčů, ale tři jsou momentálně zdravotně indisponovaní.

Sezóna 2021/2022 statuje o víkendu 7. a 8. srpna. Karvinští začnou na půdě už zmíněného Frýdlantu nad Ostravicí. V domácím prostředí na Kovoně se poprvé představí v neděli 15. srpna - v tradičním dopoledním čase od 10:15 hodin přivítají v derby nedaleké Dětmarovice. Právě nedělní dopolední termíny budou patřit domácím zápasům.


Plán přípravných utkání

3.7. (10:15) MFK Fýdek-Místek – MFK Karviná B
9.7. (16:00) MFK Karviná B – FC Vratimov
13.7. (10:00) MFK Karviná B - FC Baník Ostrava B
23.7. (18:00) MFK Karviná B - TJ Unie Hlubina
28.7. (17:30) MFK Karviná B - SK Hranice
31.7. (17:00) TJ Sokol Věřňovice - MFK Karviná B
* Další přípravná utkání budou teprve domluvena

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo