Generální partner
Světlý režim
4. leden 2022

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

Trenére, v pondělí odpoledne jste odstartovali zimní přípravu prvním tréninkem. Jak se vám hráči jevili po dvou týdnech, co jste je neviděl?
Kluci měli chvíli pauzu, ale myslím si, že to s chutí odtrénovali. První trénink měl dohromady nějakých osmdesát minut.

Prozatím přeje počasí. Vzpomenete si, kdy naposledy bylo na startu lednové přípravy takto příjemně?
Nechci to zakřiknout, protože se má výrazně ochladit. Ale na začátek přípravy bylo opravdu příjemně. Uvidíme v dalších dnech (úsměv).

Na prvním tréninku se objevilo několik nových hráčů. Jste prozatím spokojený?
Je pravdou, že jsme přivítali z Baníku Adama Jánoše a Ondřeje Chvěju. Vrátili se nám z hostování Ivan Zhelizko s Martinem Vlachovským. A máme tady i zkušeného brankáře Pavola Bajzu. Z Baníku se k nám během úterý připojí i Muhammed Sanneh. Adama Jánoše znám z Baníku, je to typická šestka na velmi vysoké úrovni. Zajímavý pro nás bude určitě Zhelizko, má parametry a za ten rok se evidentně posunul.

Jak budou vypadat nadcházející dny?
Bude to zátěžový blok proložený čtvrtečním zápasem s Baníkem Ostrava. Na začátku příštího týdne nás v Olomouci čekají zátěžové testy. Sám jsem zvědavý, jak na tom kluci jsou a výsledky si porovnáme s minulým rokem. A ve čtvrtek a v sobotu odehrajeme další dva přípravné duely.

Zmínil jste, že už ve čtvrtek je na programu první přípravný duel. Není to příliš brzy po startu přípravy?
Na utkání nebudeme brát takový ohled. Pro hráče bude zápas menší zátěž než celý tréninkový den. Vesměs budeme trénovat dvoufázově a dbát se bude pochopitelně i na regeneraci.

Odpočinul jste si aspoň trochu během Vánoc, nebo jste v hlavě řešil nepovedený podzim?
Úplně vypnout nejde. Všichni si uvědomujeme, že to není dobré. Proto jsem byl v neustálém kontaktu se sportovním ředitelem a řešili jsme posílení kádru. Ale samozřejmě i čas na odpočinek se našel - procházky v přírodě, výjezdy na kole, kontakt s rodinou a známými. Zahrál jsem si i oblíbený tenis.

Rozhovory Rozhovory
ne 23.1. | redakce

Radek Látal: Seznamování s novými spoluhráči probíhalo na letišti

Pomalu se sžívá s týmem a chválí si podmínky, v jakých se společně s novými spoluhráči připravuje na jarní část FORTUNA:LIGY. Radek Látal je prozatím v novém klubu spokojený.

pá 21.1. | redakce

Michal Papadopulos: Nejlepší soustředění? V Abú Dhabí

Ještě před odletem promluvil kapitán Michal Papadopulos o soustředění, zavzpomínal na minulost, zhodnotil dosavadní část přípravy a přiblížil, jak vnímá blížící se start a s ním spojené záchranářské starosti.

pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo