Generální partner
Světlý režim
4. leden 2022

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

Trenére, v pondělí odpoledne jste odstartovali zimní přípravu prvním tréninkem. Jak se vám hráči jevili po dvou týdnech, co jste je neviděl?
Kluci měli chvíli pauzu, ale myslím si, že to s chutí odtrénovali. První trénink měl dohromady nějakých osmdesát minut.

Prozatím přeje počasí. Vzpomenete si, kdy naposledy bylo na startu lednové přípravy takto příjemně?
Nechci to zakřiknout, protože se má výrazně ochladit. Ale na začátek přípravy bylo opravdu příjemně. Uvidíme v dalších dnech (úsměv).

Na prvním tréninku se objevilo několik nových hráčů. Jste prozatím spokojený?
Je pravdou, že jsme přivítali z Baníku Adama Jánoše a Ondřeje Chvěju. Vrátili se nám z hostování Ivan Zhelizko s Martinem Vlachovským. A máme tady i zkušeného brankáře Pavola Bajzu. Z Baníku se k nám během úterý připojí i Muhammed Sanneh. Adama Jánoše znám z Baníku, je to typická šestka na velmi vysoké úrovni. Zajímavý pro nás bude určitě Zhelizko, má parametry a za ten rok se evidentně posunul.

Jak budou vypadat nadcházející dny?
Bude to zátěžový blok proložený čtvrtečním zápasem s Baníkem Ostrava. Na začátku příštího týdne nás v Olomouci čekají zátěžové testy. Sám jsem zvědavý, jak na tom kluci jsou a výsledky si porovnáme s minulým rokem. A ve čtvrtek a v sobotu odehrajeme další dva přípravné duely.

Zmínil jste, že už ve čtvrtek je na programu první přípravný duel. Není to příliš brzy po startu přípravy?
Na utkání nebudeme brát takový ohled. Pro hráče bude zápas menší zátěž než celý tréninkový den. Vesměs budeme trénovat dvoufázově a dbát se bude pochopitelně i na regeneraci.

Odpočinul jste si aspoň trochu během Vánoc, nebo jste v hlavě řešil nepovedený podzim?
Úplně vypnout nejde. Všichni si uvědomujeme, že to není dobré. Proto jsem byl v neustálém kontaktu se sportovním ředitelem a řešili jsme posílení kádru. Ale samozřejmě i čas na odpočinek se našel - procházky v přírodě, výjezdy na kole, kontakt s rodinou a známými. Zahrál jsem si i oblíbený tenis.

Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Dnes v 17:00
1.FK Příbram
MFK Karviná
×
Dnes v 17:00
1.FK Příbram
MFK Karviná