Generální partner
Světlý režim
4. červen 2020

Čonka: Prohrávat v poločase o dva góly venku je složité

Obránce Matúš Čonka se po půl roce vrátil do základní sestavy a odehrál celé utkání na Slovácku. Dvougólová porážka se nikomu z týmu nekousala lehce. Šance na reparát přijde už v neděli proti českobudějovickému Dynamu.

Upřímně, v Uherském Hradišti to na body nebylo, že ano?
S jednou střelou na bránu je to těžké! Přestože jsme se připravovali na to, že mají hru založenou na jednoduchosti, tak vzápětí po rozehrání domácí nebezpečně vypálili a za chvíli jsme už inkasovali. Podle mě to byl zbytečný faul před vápnem.

Ovlivnil brzký gól celé utkání?
Určitě ano, není to nic příjemného. Cestou domů jsme se na to s rukama dívali a myslím si, že někdo ve zdi nevyskočil a míč samozřejmě tím místem přesně proletěl až do sítě. Penalta a gól na 2:0 – další zbytečnost! Když prohráváte v poločase o dva góly, navíc na hřišti soupeře, tak už je to složité.

Překvapil vás něčím soupeř?
Ani ne. Říkali jsme si, že musíme běhat a vyhrávat první souboje a sbírat míče. To se nám minimálně v první půli vůbec nedařilo.  

Čím si vysvětlit, že vám poslední dva duely nevyšly herně ani výsledkově?
Nevím přesně, prostě se nám nedaří a nehrajeme, jak bychom chtěli. Koronavirová pauza ale dolehla nějakým způsobem na všechny týmy. Musíme se z toho dostat sami tvrdou prací, nikdo nám s tím nepomůže.

Téměř po půl roce jste odehrál celý zápas, naposledy jste kompletní minutáž absolvoval v půlce prosince v Liberci. Jak jste se cítil na trávníku?
Kondičně by to mohlo být lepší, to je jasné. Jsem rád za každou šanci. Vypadl nám vykartovaný Gigli Ndefe, takže volba padla na mě. Vždy se snažím na hřišti odvést maximum.

Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná