Generální partner
Světlý režim
2. listopad 2019

Další domácí příležitost, Karviná-Jablonec (ne,14:30)

První polovinu soutěže uzavřou Karvinští v neděli odpoledne domácím utkáním proti čtvrtému Jablonci.

Bude sedmička šťastným číslem? V pořadí sedmý zápas čeká na MFK Karviná v domácím prostředí, ovšem tříbodovou radost si společně hráči s fanoušky ještě nevychutnali. V honbě za třemi body tentokrát stojí zkušený tým ze severu Čech, který má pohárové ambice. „Jde o papírově nejtěžšího protivníka oproti týmům, které tady v poslední době zavítaly,“ je přesvědčený asistent trenéra Marek Bielan.  

Karvinští nevyrukují na soupeře kompletní, určitě bude scházet potrestaný Martin Bukata, nejitý je start i dalších hráčů. „Kvarteto Dreksa, Kouřil, Ndefe a Ba Loua je po minulém utkání v Budějovicích v tréninkovém procesu, ale změny v sestavě můžou i kvůli posledním výsledkům přijít,“ nastínil Bielan, jenž se byl podívat na úterní pohárový duel Jablonce v Opavě. Severočeši zvítězili po dvou gólech Jana Chramosty v prodloužení 2:0 a postoupili do čtvrtfinále.

Daleké cestování a sto dvacet minut na trávníku nezanechá podle realizačního týmu MFK na soupeři žádné stopy. „Jablonec je zvyklý hrát dvě utkání v týdnu, ani trenér Rada se nikdy na tento aspekt nevymlouvá. Mají zkušenosti z evropských pohárů, proto nepředpokládám, že by přijeli unavení,“ má jasno Bielan.


Tým trenéra Petra Rady míří na stadion, odkud třikrát po sobě odjel s prázdnou – dvakrát v ligovém utkání, jednou v pohárovém. Už tradiční účastník TOP 5 i tuto sezónu prokazuje svoje kvality, doma na Střelnici je druhý nejlepší, venku je to o něco slabší – pouze jedno vítězství a dvě remízy značí až třináctou pozici.

Ovšem řada výrazných individualit budí respekt. V brance gólman Hrubý, ze Slavie půjčení Jugas, Sýkora, Matoušek. Velmi dobře hraje Libor Holík, který v Karviné hostoval v sezóně 2016/2017. Na hrotu operuje a střílí góly zkušený Michal Doležal. Duší a srdcem týmu je nestárnoucí Tomáš Hübschman. Poslední vzájemný duel se odehrál téměř přesně před rokem, Karviná doma zvítězila 2:1.  

Utkání 15. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Jablonec začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 3. listopadu v 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka. Pokladny stadionu se otevřou v 13:15 hodin. Klubové bulletiny MFK KARVINÁ najdou fanoušci zdarma ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.   

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii