Generální partner
Světlý režim
2. listopad 2019

Další domácí příležitost, Karviná-Jablonec (ne,14:30)

První polovinu soutěže uzavřou Karvinští v neděli odpoledne domácím utkáním proti čtvrtému Jablonci.

Bude sedmička šťastným číslem? V pořadí sedmý zápas čeká na MFK Karviná v domácím prostředí, ovšem tříbodovou radost si společně hráči s fanoušky ještě nevychutnali. V honbě za třemi body tentokrát stojí zkušený tým ze severu Čech, který má pohárové ambice. „Jde o papírově nejtěžšího protivníka oproti týmům, které tady v poslední době zavítaly,“ je přesvědčený asistent trenéra Marek Bielan.  

Karvinští nevyrukují na soupeře kompletní, určitě bude scházet potrestaný Martin Bukata, nejitý je start i dalších hráčů. „Kvarteto Dreksa, Kouřil, Ndefe a Ba Loua je po minulém utkání v Budějovicích v tréninkovém procesu, ale změny v sestavě můžou i kvůli posledním výsledkům přijít,“ nastínil Bielan, jenž se byl podívat na úterní pohárový duel Jablonce v Opavě. Severočeši zvítězili po dvou gólech Jana Chramosty v prodloužení 2:0 a postoupili do čtvrtfinále.

Daleké cestování a sto dvacet minut na trávníku nezanechá podle realizačního týmu MFK na soupeři žádné stopy. „Jablonec je zvyklý hrát dvě utkání v týdnu, ani trenér Rada se nikdy na tento aspekt nevymlouvá. Mají zkušenosti z evropských pohárů, proto nepředpokládám, že by přijeli unavení,“ má jasno Bielan.


Tým trenéra Petra Rady míří na stadion, odkud třikrát po sobě odjel s prázdnou – dvakrát v ligovém utkání, jednou v pohárovém. Už tradiční účastník TOP 5 i tuto sezónu prokazuje svoje kvality, doma na Střelnici je druhý nejlepší, venku je to o něco slabší – pouze jedno vítězství a dvě remízy značí až třináctou pozici.

Ovšem řada výrazných individualit budí respekt. V brance gólman Hrubý, ze Slavie půjčení Jugas, Sýkora, Matoušek. Velmi dobře hraje Libor Holík, který v Karviné hostoval v sezóně 2016/2017. Na hrotu operuje a střílí góly zkušený Michal Doležal. Duší a srdcem týmu je nestárnoucí Tomáš Hübschman. Poslední vzájemný duel se odehrál téměř přesně před rokem, Karviná doma zvítězila 2:1.  

Utkání 15. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Jablonec začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 3. listopadu v 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka. Pokladny stadionu se otevřou v 13:15 hodin. Klubové bulletiny MFK KARVINÁ najdou fanoušci zdarma ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.   

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo