Mlade talenty

Dobrý nápad s touto statistikou, řekl Budínský

13.10.2018 | Redakce
 

Dobrý nápad s touto statistikou, řekl Budínský Před utkáním s Duklou převzal Lukáš Budínský skleněnou trofej a svůj dres se zlatým písmem – na památku. Proč? Právě on se stal mezi pátým a desátým kolem Přihraj:Král asistencí. Tuto novou anketu vyhlašuje LFA od začátku sezóny.

 

Konkurence je obrovská, proto takový výsledek musí těšit nejen samotného špílmachra, ale všechny fanoušky MFK Karviná. Lukáš Budínský je druhým oceněným po Stanciuovi ze Sparty. „Mám z toho samozřejmě velkou radost. O anketě jsem nevěděl, dokud se nestal Nicolae Stanciu prvním vítězem. Ale že bych honil asistence, abych vyhrál v dalších kolech, to určitě ne,“ zasmál se Budínský.

Karvinský záložník posbíral od pátého do desátého kola hned čtyři gólové přihrávky (dvě proti Opavě  i proti Slovácku) a v týdnu před desátým kolem byl hlavním favoritem na triumf. Ovšem na poslední chvíli se o vítězství přihlásil ostravský Daniel Holzer. Při shodě měl však lepší první kritérium v podobě více přihrávek do gólové šance. „Je fajn, že se myslí také na ty, kteří góly připravují. Mně se tahle statistika zamlouvá, byl to dobrý nápad,“ řekl.Pro skleněnou trofej s vyrytým jménem už má místo, stejně tak pro dres. „Nechám si ji u přítelkyně, ona mi nějaké hezké místo určitě vybere. Dres půjde do rámu a odvezu si ho domů do Prahy,“ dodal na závěr. 

Milou „povinností“ vítěze je do vyhlášení dalšího krále asistencí obléknout do každého ligového utkání dres se speciálním rukávem s označením Přihraj:Král asistencí. Budínského se tato pocta týkala už v utkání s Duklou a navlékne ho ještě v Ostravě, doma s Olomoucí, ve Zlíně a doma proti Spartě.

Fotogalerie

     
 

• U16: Těsná prohra s Brnem
včera - Dorostenecká šestnáctka vstoupila do nového roku těsnou domácí porážkou v rámci Memoriálu Vlastislava Marečka od brněnské Zbrojovky 2:3, když nezvládla začátky obou poločasů. Branky Karviné zaznamenalo duo Oliver Jurčák a Roman Fukala.

• Juniorka rozstřílela Heřmanice
před 2 dny - Výsledkem 9:1 skončilo první přípravné utkání juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Weber se vrátil do Třince
před 3 dny - Záložník Tomáš Weber, který už v Třinci hostoval během podzimní části, se do hutnického města vrátil v polovině ledna a stráví tam také celé jaro.

• S Puszczou po obědě
před 3 dny - Sobotní přípravný zápas s polským týmem Puszcza Niepolomice se odehraje ve Sportovním centru Kovona od 13 hodin. Vstup je zdarma. Půjde o poslední utkání před odjezdem na herní soustředění do Slovinska.

• Zlatý víkend přípravky U9
13.1. - Svěřenci trenérů Dávida Krále a Josefa Ježíka o víkendu absolvovali tři turnaje (v Púchově, Hlučíně a Palkovicích) a na všech triumfovali. Podrobnosti přineseme v týdnu.

• S Opavou 9.2. od 15 hodin
12.1. - Ligová fotbalová asociace upřesnila 20. kolo FORTUNA:LIGY. Po zimní pauze přivítají Karvinští ve slezském derby SFC Opava v sobotu 9. února od 15 hodin.

• V sobotu Slezská liga U11
11.1. - V novém roce opět pokračují turnaje pořádané Městským fotbalovým klubem Karviná s podtitulem "Slezská liga". V hale SC Kovona se začíná v sobotu 12.1. v 8:30. Obsazení? MFK Karviná (2008 a 2009), Fomat Martin, Hlučín, Frýdek-Místek a Baník Albrechtice.

• Se Seredí v Považské Bystrici
11.1. - V pátek dopoledne došlo ke změně místa a času výkopu prvního přípravného utkání. Karvinští pojedou k sobotnímu utkání s ŠKF Sereď nakonec do Považské Bystrice a hrát se bude už od 10:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna