Generální partner
Světlý režim
12. březen 2022

Doma proti Hanákům, Karviná-Olomouc (ne,15)

Poprvé a naposledy se fotbalisté MFK představí ve třetím kalendářním měsíci na domácí půdě. V neděli hostí neoblíbenou Sigmu, kterou v nejvyšší soutěži zatím neporazili.

Do Karviné v neděli dorazí tradiční ligový klub. Jak vnímá moravského soupeře asistent trenéra Páníka Jan Somberg? „Sigma je agresivní, běhavá. Hraje přímočarý fotbal a už ne jako dřív, že si její hráči neustále přihrávali. Teď jsou agresivní směrem dopředu a tým rád soupeře presuje,“ popsal soupeře Jan Somberg.

Karvinští budou postrádat pravého beka Radka Látala, který kvůli dohodě klubů nesmí proti svému kmenovému klubu nastoupit. „Nějakým způsobem to je komplikace, protože Radek je hráč základní sestavy. Dobré je, že se po trestu za karty může vrátit Šehić,“ podotkl Somberg s tím, že se Látala na pár věcí k soupeři spolu se svým kolegou Bohumilem Páníkem zeptají.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista bude nápomocen. „Myslím si, že můj názor si vyslechnou,“ usmál se Radek Látal a přiznal, že o negativní sérii Karviné proti Sigmě nevěděl. „Jednou se to ale zlomit musí. Nám by to teď hodně pomohlo,“ řekl. Jan Somberg souhlasně přikyvuje. V naší situaci tuto špatnou sérii potřebujeme jednoznačně ukončit. Doufáme, že se tak stane a to první vítězství v neděli přijde. Ale pozor, musíme být maximálně ostražití. Sigma má sice momentálně problém s koncovkou, nicméně do šancí se Hanáci dostávají“ dodal.

Olomouc určitě myslí na lepší umístěni než je momentální desátá příčka. Problémem Hanáků je od začátku jarní části žalostná koncovka – pouhé dva vstřelené góly z pěti zápasů jsou toho důkazem. Navíc v posledních třech duelech svěřenci Václava Jílka neskórovali vůbec. Na jaře si Sigma připsala jedno vítězství, dvě bezbrankové domácí remízy a dvě porážky.

Sigma se v zimní pauze zúčastnila zimní Tipsport ligy a Tipsport Malta Cupu – na ostrově ve Středozemním moři odehrála tři zápasy, ve kterých si postupně poradila s rakouským Tirolem (3:0), slovenskou Trnavou (3:2) a na závěr i s dánským Aalborgem (3:0).

Vedení klubu během zimní pauzy na přestupovém trhu příliš aktivní nebylo. Jako volný hráč se do Olomouce po několika letech vrátil Jan Navrátil a dál už se udály pouze návraty z hostování (Chytil, Slaměna a Sláma). Ovšem návrat šikovného záložníka Mojmíra Chytila z Pardubic byl trefou do černého.

Historie vzájemných duelů? Jak už bylo uvedeno – Sigma s Karvinou ještě v první lize neprohrála, má sedm výher a tři remízy. Mezi památné duely patří osmigólová přestřelka a výhra Sigmy 5:3 ze sezóny 2017/2018, či neuvěřitelný obrat v následující sezóně ze zápasu v Karviné – Olomouc prohrávala ještě dvanáct minut před koncem 0:2, ale nakonec třemi góly skóre otočila a zvítězila 3:2. Aktuálně nejlepšími střelci obou týmů jsou Michal Papadopulos se čtyřmi trefami a Martin Hála s šesti trefami.

Utkání MFK Karviná – SK Sigma Olomouc začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 13. března v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Zbyněk Proske. Pokladny stadionu se otevřou v 13:45 hod., cena vstupenek se pohybuje v rozmezí od 50 Kč do 140 Kč.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo