Mlade talenty

Dreksa: V Baku jsem přežil dva trenéry, třetího už ne

11.01.2018 | redakce
 

Dreksa: V Baku jsem přežil dva trenéry, třetího už ne Navrátilec z dalekého Ázerbájdžánu sice měl nabídku na pokračování v zahraničí, nakonec však zůstává doma. Stoper Pavel Dreksa se tak poctivě se svými (staro)novými spoluhráči připravuje na náročné jaro.

 

Jak hodnotíte roční působení v Ázerbájdžánu?
Tři čtvrtě roku bylo skvělých. Hrál jsem, zdraví sloužilo. Přežil jsem dva trenéry, toho třetího bohužel ne. Stavěl na jiných hráčích a stávalo se, že většina cizinců zůstávala jen na lavičce. Hrával jsem pouze poháry.

Nečekalo se od Něftči víc? Je to jeden z nejtradičnějších ázerbájdžánských klubů, ale postavení v tabulce tomu moc neodpovídalo a asi ani stále neodpovídá. Po podzimu je až páté s čtrnáctibodovou ztrátou na kvalifikaci o EL.
Určitě to neodpovídá klubovým ambicím. Když jsem tam přišel minulý rok v zimě, tak to bylo špatné. Něftči mělo pouze devět bodů. Na jaře jsme se zvedli a v závěru bojovali o Evropskou ligu. Bohužel nám nevyšly poslední tři zápasy. I přesto nakonec bylo hodnocení vedení klubu spíš pozitivní. Začátek této sezóny byl možná ovlivněný nějakými změnami uvnitř klubu a bylo cítit, že trenér už nemá takovou důvěru – po dvou kolech skončil. Další trenér se snažil něco změnit, ale koncem září také skončil. Od příchodu toho třetího už to bylo špatné i se mnou. Mluvil jsem i se sportovním ředitelem a ten mi řekl, že si nový trenér chce dotáhnout své vytipované hráče. To jsem samozřejmě respektoval a věděl, že tam po podzimu končím. 

Zvykl jste si tam?
Ano, v Baku se mi líbilo. Kdybych pravidelně hrával, tak bych uvažoval o pokračování. Ale takhle to nešlo.

Vracíte do se do známého prostředí, je to plus?
Nóó, trochu se to tady obměnilo (úsměv). Zatím se spíš rozkoukávám a ostatní pozoruji, protože některé kluky neznám. Rok jsem tu nebyl a musím se zase rychle „přepnout“  a přeorientovat na něco jiného. Třeba na šatnu, kterou jsme v Baku vůbec neměli. Na báze měl každý svůj pokoj, kde se převlékal, sprchoval. Jedinou šatnu, kterou jsme měli, byla ta hodinu před zápasem.Fanoušci na váš návrat čekali a do jednoho si ho pochvalují. Věří, že velkou měrou pomůžete k záchraně…
To uvidíme, ale cíl je jasný, o tom se ani nemusíme bavit. Ale bude to moc těžké, v minulé sezóně jsme měli po podzimu 21 bodů, teď máme 14 a to je obrovský rozdíl. Navíc rozestupy jsou malé. Jaro nebude jen o fotbalovosti, ale také o hlavě. Bude to zápřah!

Podzimní část jste sledoval?
Jasně, viděl jsem téměř všechno. Přiznám se, že například po zápase na Dukle jsem už neměl chuť to sledovat. A třeba zápas v Ostravě s Baníkem jsem po třiceti minutách radši vypnul.

Uvidí vás fanoušci s číslem 5?
No, asi jo. Pětka byla na startu přípravy po odchodu Davida Lischky volná, tak jsem si ji vzal. Ale nejsem vůbec pověrčivý a je mi jedno, jaké číslo mám na dresu. V Něftči jsem hrával třeba se šestkou.

• U19 na turnaj do B. Bystrice
včera - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
před 3 dny - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
16.7. - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

• 1566 prodaných permic
12.7. - Ve čtvrtek po obědě skončil prodej permanentek na nový ročník FORTUNA:LIGY. Fanoušci si zakoupili 1566 ks permanentek.

• Erik Puchel mimo hru
11.7. - Odchovanec MFK Karviná Erik Puchel si přetrhl zkřížený vaz v koleni a čeká ho dlouhodobá vynucená pauza.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna