Generální partner
Světlý režim
29. říjen 2019

Druhé kolo DATART e:LIGY se odehraje v herním módu FUT

V minulém týdnu společnost EA vydala nový povinný patch pro všechny hráče, ve kterém zcela schází herní mód „85-rated“. Vzhledem k tomu, že EA nebyla schopna garantovat datum vydání opravné aktualizace, musel pořadatel DATART e:LIGY reagovat úpravou pravidel.
Do prvního kola Klubového kola bylo registrováno téměř 2000 hráčů. „S těmito čísly jsme spokojeni, reakce hráčů i klubů na začátku ojedinělého projektu nás příjemně potěšily. Rekordní hodnoty v rámci českého prostředí nám potvrzují ambice, které jsme při vstupu do esportového prostředí deklarovali,“ řekl obchodní a marketingový ředitel LFA Daniel Hajný.

Počínaje turnaji pod hlavičkou klubů z Příbrami a Mladé Boleslavi tak bylo v pondělí 21. října zahájeno druhé Klubové kolo ambiciózní esportové ligy již ve tzv. „FIFA Ultimate Team“ módu – velmi populární herní podobě především mezi gamingovou komunitou. „Nadále platí naše přání, které jsme deklarovali před startem e:LIGY, že bychom rádi do projektu zapojili i širší veřejnost, která FIFU hraje příležitostně pro zábavu. Věříme, že ani tento krok nepůjde proti a současně přitáhne ještě více pozornosti gamingové komunity, která naopak po FUT módu volala,“ dodal Hajný k úpravě pravidel DATART e:LIGY. 

Stejně jako v prvním kole budou z každého turnaje oba finalisté postupovat do další fáze, ve které se v semifinále utkají mezi sebou o možnost reprezentovat svůj klub na finálovém eventu.

Termínová listina druhého Klubového kola DATART e:LIGY:
  • 21.10.2019 od 18:00 hodin – 1.FK Příbram a FK Mladá Boleslav
  • 22.10.2019 od 18:00 hodin – FC FASTAV Zlín a Bohemians Praha 1905
  • 23.10.2019 od 18:00 hodin – FC Slovan Liberec a SK Sigma Olomouc
  • 24.10.2019 od 18:00 hodin – FK Teplice a Slezský FC Opava
  • 25.10.2019 od 18:00 hodin – FC Baník Ostrava a FC Viktoria Plzeň
  • 28.10.2019 od 18:00 hodin – FK Jablonec a 1.FC Slovácko
  • 29.10.2019 od 18:00 hodin – SK Slavia Praha a AC Sparta Praha
  • 30.10.2019 od 18:00 hodin – SK Dynamo České Budějovice a MFK Karviná (možnost registrace ZDE)

O modelu FUT

FUT nebo také FIFA Ultimate Team je jeden z herních režimů ve hře FIFA 20. Každý hráč si zde vytvoří svůj vlastní tým, který postupně vylepšuje. Hráč je také zodpovědný za sestavení fungující sestavy a zvolení vyhovující formace či taktiky. Hráč musí dbát i na sehranost týmu, chemii mezi hráči a návaznost na zvolenou taktiku, ne vždy je tedy sestava plná hvězd zaručeným úspěchem. 

Pomocí různých zápasových výzev a soutěží, jak v online světě, kde potkáváte reálné soupeře, tak i v zápasech proti umělé inteligenci, hráč postupně sbírá herní měnu, za kterou si na přestupovém trhu může pořizovat nové hráče, dresy, klubová loga, chorea a další vylepšení.

Výsledky prvního kola

MFK Karviná
Přihlášených hráčů: 97
Potvrzená účast: 35

Postupující:

1. F2Lik3, bydliště Kolín
(výsledky v pavouku: 1-0, 3-2, 6-3, 6-4, 1-0)
2. Kony, bydliště Hostmoice pod Brdy
 (výsledky v pavouku: 26-0, 10-5, 5-4, 11-3, 0-1) 
Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.