Generální partner
Světlý režim
10. únor 2023

Filip Antovski posílil Karvinou z Austrie Vídeň

Krajní obránce původem ze Severní Makedonie Filip Antovski se upsal Karviné. Do slezského klubu přestoupil z rakouské Austrie Vídeň.

Rodák z třetího největšího města Severní Makedonie (Kumanovo) má v Karviné čerstvě po podpisu smlouvy a prvním tréninku s týmem. Dvaadvacetiletý bývalý kapitán národního týmu do 21 let prošel ve své prozatímní krátké kariéře několika kluby – hrál ve Vardaru Skopje, Dinamu Zagreb, Slavii Sofia, Austrii Vídeň a NK Istra. „Filip je hbitý a technicky zdatný fotbalista v perspektivním fotbalovém věku. Hledali jsme krajního obránce, proto jsem rád, že se transfer povedlo uskutečnit,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Převážně levý obránce na podzim hostoval v chorvatském klub NK Istra 1961, což je klub sídlící v městě Pula na západě Chorvatska. V polovině ledna se však vrátil zpět do rakouské metropole.

Vedení karvinského klubu se s čtyřiadvacetinásobným rakouským mistrem domluvilo na podmínkách přestupu, a proto by měl být Filip Antovski připravený naskočit už do jednoho ze sobotních přípravných utkání. „Je mi potěšením tady být. Celý klub i lidé okolo jsou skvělí. Tímto bych všem chtěl poděkovat za vřelé přijetí a už se nemůžu dočkat, až nastoupím do prvního zápasu,“ uvedl na úvod nového angažmá bývalý mládežnický reprezentant své země. V Česku je vůbec poprvé. „Pro se těším, až poznám lidi a kulturu v České republice,“ dodal Filip Antovski.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo