Generální partner
Světlý režim
10. únor 2023

Filip Antovski posílil Karvinou z Austrie Vídeň

Krajní obránce původem ze Severní Makedonie Filip Antovski se upsal Karviné. Do slezského klubu přestoupil z rakouské Austrie Vídeň.

Rodák z třetího největšího města Severní Makedonie (Kumanovo) má v Karviné čerstvě po podpisu smlouvy a prvním tréninku s týmem. Dvaadvacetiletý bývalý kapitán národního týmu do 21 let prošel ve své prozatímní krátké kariéře několika kluby – hrál ve Vardaru Skopje, Dinamu Zagreb, Slavii Sofia, Austrii Vídeň a NK Istra. „Filip je hbitý a technicky zdatný fotbalista v perspektivním fotbalovém věku. Hledali jsme krajního obránce, proto jsem rád, že se transfer povedlo uskutečnit,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Převážně levý obránce na podzim hostoval v chorvatském klub NK Istra 1961, což je klub sídlící v městě Pula na západě Chorvatska. V polovině ledna se však vrátil zpět do rakouské metropole.

Vedení karvinského klubu se s čtyřiadvacetinásobným rakouským mistrem domluvilo na podmínkách přestupu, a proto by měl být Filip Antovski připravený naskočit už do jednoho ze sobotních přípravných utkání. „Je mi potěšením tady být. Celý klub i lidé okolo jsou skvělí. Tímto bych všem chtěl poděkovat za vřelé přijetí a už se nemůžu dočkat, až nastoupím do prvního zápasu,“ uvedl na úvod nového angažmá bývalý mládežnický reprezentant své země. V Česku je vůbec poprvé. „Pro se těším, až poznám lidi a kulturu v České republice,“ dodal Filip Antovski.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 28.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jaroslav Svozil

Stoper Jaroslav Svozil přišel v létě z Ostravy. V rozhovoru promluvil i o svých dalších angažmá, o tradici během vítězného pokřiku a zmínil i několik bývalých či současných spoluhráčů, na které nedá dopustit. Řeč ale přišla i na blížící se Vánoce…

so 18.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Veliký profesionál se definitivně loučí. Stylově před vyprodaným stadionem se s ním klub jako s hráčem rozloučí. Ovšem Michal Papadopulos v klubu působí dál – jako trenér útočníků. Nejen o tom, ale i o bohaté kariéře, kterou by mu mohl leckdo závidět, hovořil v bulletinovém rozhovoru.

čt 26.10. | redakce

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

st 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Juraj Jarábek

Pohodové povídání s trenérem Jurajem Jarábkem především o jeho dalších štacích po odvolání z lavičky MFK v březnu 2021. Pochválil také našeho odchovance Ondřeje Lingra za obrovský herní progres.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo