Generální partner
Světlý režim
25. březen 2022

Fotbalisté navštívili odběrové místo Sanaplasma

Jiří Ciupa, Filip Zorvan a Radek Látal navštívili ve čtvrtek 24. března dopoledne karvinskou pobočku Sanaplasma.

Tisíce lidí je závislých na lécích z krevní plazmy. Obrovský význam mají především pro lidi s poruchami krevní srážlivosti, neboť již malá zranění mohou vést ke ztrátě velkého množství krve. Léky z krevní plazmy pomáhají zastavit krvácení. Plazmu potřebují také například lidé s poruchami imunitního systému, aby podpořili obranyschopnost vlastního organismu.

Sanaplasma má po celé republice 11 poboček a spolupráci se sportovními kluby se nebrání. Jasným důkazem je partnerství s fotbalisty Slovanu Liberec či basketbalisty Pardubic. „Pobočka v každém městě se pokouší získávat lokální partnery,“ podotkl při setkání s hráči manažer centra Mgr. Krzysztof Stec, s tím že plazmu mohou lidé darovat každých čtrnáct dnů.

Hráči si během chvíle rozšířili obzory a dozvěděli se důležité věci. „Byl to příjemně strávený čas. Ochotný a milý personál nám vysvětlil a přiblížil, proč je lidská plazma od dárců pro současnou medicínu nenahraditelná,“ uvedl brankář Jiří Ciupa.

Moderní odběrová pobočka se nachází v Karviné-Ráji na ulici Kosmonautů. Veškeré informace včetně možnosti rezervace k odběru najdete ZDE.

PROČ DAROVAT KREVNÍ PLAZMU?

  1. Plazma je použita pro výrobu léků, které mají v medicíně široké využití – jedná se například o dopravní nehody, oslabený imunitní systém, léčbu pacientů s popáleninami nebo poruchami srážlivosti.
  2. Plazmu nelze laboratorně vyrobit – plazmu a život zachraňující bílkoviny v ní obsažené lze získat pouze od dárců, kteří věnují svůj čas pro darování.
  3. Darováním plazmy zachraňujete životy – léky vyrobené z plazmy se používají např. u léčby těžkých stavů po dopravních nehodách, u náročných chirurgických zákroků, léčby popálenin, šokových stavů, traumat, při léčbě vzácných genetických onemocnění – např. srážlivosti krve, u pacientů s oslabeným imunitním systémem.
  4. Přispějete k tomu, že je k dispozici více životně důležitých léků – pro léčbu jednoho pacienta na jeden rok může být potřeba i více než 1000 odběrů plazmy.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo