Generální partner
Světlý režim
15. říjen 2020

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Christiáne, jaký byl reprezentační sraz?
S klukama jsme se viděli znovu po měsíci. Nejprve jsme hostili v Nitře Ázerbájdžán a potom se přesunuli do Štrasburku k zápasu s Francií. Proti Ázerbájdžánu jsem kvůli kartám nesměl nastoupit, ale ve Francii už jsem hrál…

…s kapitánskou páskou jste odehrál proti světovému týmu přes osmdesát minut.
Byla to výborná zkušenost a zápas jsme si všichni, včetně mě, užili. Francouzi mají skvělý tým a skvělé hráče individuálně vybavené. Prohráli jsme 0:1, z naší strany se mi líbil druhý poločas, do kterého jsme velice slušně vstoupili. Nějaký čas Francouzi neměli žádný roh, žádnou střelu na bránu. Naopak my jsme měli pár šancí. Ale neuspěli jsme a prohráli o gól. 

Kromě fotbalistů z francouzské ligy proti vám nastoupili hráči, kteří působí ve výborných klubech po celé Evropě - namátkou ze španělské Sevilly, z anglického Leicesteru či z několika bundesligových klubů...
No, v prvním poločase to bylo na hřišti vidět (smích). Ale například, když jsme s nimi hráli první zápas doma a prohráli 3:5, tak tam měli borce, kteří hráli za Lyon i Ligu mistrů. Teď měli čtyři kluky posunuté do áčka. Oba zápasy proti takovému týmu jsou zkušenosti k nezaplacení. 

Šanci na postup jste ztratili v září v dvojutkání proti Švýcarsku. Jaké to je hrát a vědět, že už stejně „o nic nejde“?
Těšíme se na každý sraz, i nyní to tak bylo. Doufám, že za měsíc proběhne i poslední setkání, i když situace ohledně koronaviru je všude v Evropě špatná. Sami nevíme, co bude. 

Pár dnů jste byl pryč, vrátíte se a v Česku je sport zastavený. Co tomu říkáte?
Odjížděl jsem v dobré náladě, vyhráli jsme v Brně. A najednou během srazu jsem se dozvěděl, že se tady v Česku všechno zastavilo. Věřil jsem, že kvůli Evropské lize, kterou budou hrát Slavia, Sparta a Liberec, povolí vláda hrát. Bohužel! Když jsem se v úterý přesouval zpátky do Karviné, tak jsem absolutně nevěděl, do čeho jdu. Aspoň, že už můžeme trénovat neomezeně. To je pozitivní a doufám, že to je první krok k tomu, aby se znovu rozjela i FORTUNA:LIGA.Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo