Generální partner
Světlý režim
8. únor 2023

Hostování z Plzně dotažena – v Karviné budou působit Vrba s Mrózkem!

Mladí fotbalisté plzeňské Viktorie Adam Vrba a Ondřej Mrózek budou do léta oblékat karvinský dres. Jejich půlroční hostování byla dotažena.

Jednadvacetiletý Vrba s o dva roky mladším Mrózkem jsou v novém klubu od začátku zimní přípravy. Oba poctivě trénují a zasáhli do dvou zápasů – za áčko proti Prostějovu a za béčko proti Bánové. V tomto zápase vstřelil Adam Vrba dva góly. „Jde o mladé perspektivní kluky, kterým chceme dát šanci. Do kolektivu zapadli bez problémů a přeji jim u nás hodně štěstí,“ řekl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Vrba je rychlostní typ fotbalisty s výbornou pravou nohou. „Hodně toho naběhá a odvede dobrou práci pro tým,“ uvedl trenér Tomáš Hejdušek. „Jsem rád za možnost hostovat v Karviné. Podmínky jsou tady na nejvyšší úrovni a je tu skvělá parta kluků. Je to pro mě velká výzva a těším se, až si zahraji na stadionu před našimi fanoušky,“ nechal se slyšet útočník Adam Vrba.

Ondřej Mrózek pochází z Třince a prošel Regionální fotbalovou akademií, která sídlila v Karviné na Kovoně. Brankářský post byl potřeba přes zimu zkvalitnit, což se díky Mrózkovi podařilo. „Máme dva kvalitní gólmany, ale potřebujeme tři – konkurence musí být,“ prohlásil Hejdušek. Téměř dvoumetrového gólmana potěšilo, že se Karviná ozvala a on se tak mohl vrátit skoro domů. „V kabině jsou super kluci, navíc se klub chce vrátit do nejvyšší soutěže. Cíl je tedy jasný a doufám, že k němu také přispěju,“ usmál se Mrózek.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 7.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adeleke Akinyemi

Poslední tři zápasy = pět gólů! Reference na to, že Adeleke Akinola Akinyemi je gólový zabiják, nebyly liché. Čtyřiadvacetiletý nigerijský útočník se jen potřeboval aklimatizovat. V rozhovoru promluvil o své aktuální formě, rodné Nigérii i klubech, kde působil. Hovořil také o gólu do sítě slavného Girondins de Bordeaux…

so 3.6. | redakce

Tomáš Hejdušek po úspěšné sezóně: V zimě jsme tým vhodně doplnili a okysličili

Ve velkém hodnotícím posezónním rozhovoru úspěšný kouč MFK Karviná Tomáš Hejdušek mluví o povedené sezóně, o zimních změnách, které se nakonec ukázaly jako klíčové, o radosti z postupu, dvou individuálních trofejích, mladých hráčích, klubu jako celku a nastínil i plány do nové sezóny – po roce opět prvoligové.

st 10.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jakub Rezek

Jakub Rezek prožívá plodné období, jelikož v dubnových zápasech vstřelil důležité dva góly, které pomohly k zisku čtyř venkovních bodů. V rozhovoru hovoří o svých začátcích a především o Slovácku, které bylo až do léta 2022 před odchodem do Karviné jeho kmenovým klubem. Karvinská „jedenáctka“ si rovněž zatipovala, jak dopadne nejvyšší soutěž…

st 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jaroslav Málek

Nejlepší střelec MFK a zároveň nejproduktivnější hráč Jaroslav Málek se těší na dnešní duel proti „své“ Líšni. Ostatně v rozhovoru o tomto skromném klubu z jihomoravské metropole hovoří moc hezky. V rozhovoru také přiznal, že i s odstupem několika let stále lituje odchodu z Žižkova. Proč? To si přečtěte…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo