Generální partner
Světlý režim
30. srpen 2011

Jakub Kafka: Věřím, že fanoušci uvidí dobrý fotbal

Zkušenostmi ostřílený gólman MFK OKD Karviná Jakub Kafka se vyjádřil k nedávné prohře na hřišti Ústí nad Labem, blížící mu se duelu s Opavou a momentální situaci, ve které se Karviná nachází.

Vraťme se k utkání proti Ústí nad Labem. Po úspěšném derby s Třincem takový první poločas nečekal asi nikdo…

Fotbal je takový, začali jsme vlažně a soupeř toho dokázal využít. Určitě jsme takhle začít nechtěli, ale bohužel se nám to nepovedlo.

Vy jste si v sobotu pořádně zachytal, díky vám nebylo skóre ještě vyšší. Proč se soupeř dostával tak lehce do šancí?

Když to úplně zkrátím, tak kvůli našemu nedůrazu a nedisciplinovanosti. Špatně se mi to hodnotí, soupeř se opravdu jednoduše dostával do zakončení.

Co vám o poločasové přestávce řekl trenér Kula?

Došlo ke zvýšení hlasu, vytkl nám chyby, kterých jsme se dopustili. Udělaly se dvě změny, přišli Tomáš Chovanec a Elvist Ciku. Především Ciku odehrál druhý poločas výborně a po změně stran jsme podali mnohem lepší výkon.

Stav 0:3 se ale otáčí jen výjimečně. Věřil jste v obrat?

Fotbal hraju 20 let a takových situací jsem zažil za svoji kariéru hodně. A poměrně blízko jsme byli tomu, aby se to stalo i na Ústí, kdy jsme trefili břevno za stavu 2:3. Domácí navíc hráli o deseti. Ale spravedlnost asi nebyla úplně slepá, protože za první poločas jsme si bodovat opravdu nezasloužili.

Anglický týden pro Karvinou pokračuje. Ve středu v Ondrášovka Cupu se utkáme proti vedoucímu týmu druhé ligy Opavě. Další těžký zápas…

Pro nás jsou nyní všechny zápasy těžké, protože jsme na chvostu tabulky. Uvidíme, s čím Opava přijede, kdo za ní nastoupí, pohár je specifická soutěž. My taky nevíme, jak nastoupíme, určitě to nebudeme chtít podcenit, ale nějaké změny určitě budou. Budu hrozně rád, pokud přijdou fanoušci a podpoří nás. Věřím, že uvidí dobrý fotbal. Každopádně chceme postoupit co nejdál.

Situace v tabulce druhé ligy není pro Karvinou růžová. Jak z toho ven? Máte za sebou plno zkušeností, v podobné situaci nejste poprvé.

Vlastně většinu své kariéry jsem hrál spodek tabulky. Je to úplně jednoduché, nikdo nic nevymyslel a nevymyslí. Na tréninku se musí pracovat na 110 procent, bojovat, padat do střel a jezdit po zadku. Jinak se to nedá, protože fotbal se nedá hrát na 80 procent.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná