Generální partner
Světlý režim
7. leden 2020

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?
Po třech týdnech jste se potkal se svými svěřenci v kabině. V jakém rozpoložení byli?
Myslím, že v dobrém. Aspoň mi to tak připadalo (úsměv). Musíme během zimní přípravy udělat všechno pro to, aby jaro bylo lepší než podzim. 

Přibližte, prosím, váš nejbližší program. Co hráče čeká?
Prvních deset dnů se bude hodně běhat. V plánu jsou dvoufázové skupinové tréninky, funkční testy v Olomouci a v pátek první přípravný zápas. V rámci Tipsport ligy nastoupíme v Ostravě proti Pohronie. V sobotu bude ještě trénink a v neděli dostanou hráči den volna. V dalším týdnu pokračujeme dvoufázovými dávkami, v úterý a ve středu jsou na programu další dva zápasy. Tým rozdělíme na dvě jedenáctky, abychom viděli všechny hráče v akci. 

V první den přípravy se k týmu připojilo několik hráčů na zkoušku. Co si od toho slibujete?
Doufáme, že nás během čtrnácti dnů přesvědčí o svých kvalitách, vybojují si angažmá a pomůžou nám v těžkých jarních bitvách. 

Kdy chcete mít o jejich budoucnosti jasno?
Před odletem do Turecka, který je naplánován na 22. leden.  

Určitě máte v hledáčku i jména, která zatím nepřišla. Je to tak?
Ano, jde o živý organismus a fotbalový trh neustále sledujeme. Rádi bychom do týmu dotáhli Čechy. Uvidíme, budeme na to pracovat.

Začali jste přípravu na umělé trávě. Neuvažujete při lepších klimatických podmínkách o přechodu na přírodní pažit?
Pokud by bylo dobré počasí, tak bychom rádi šli přírodní trávu. Všechno ale závisí na počasí.

Máte nového asistenta, Petr Mašlej se do klubu vrátil po čtyřech letech. Jaká bude spolupráce? 
Petr je domácí borec, srdcař. Známe se! Fotbalu rozumí a vnáší do něj nové prvky. Shodli jsme se na tom, že budeme chtít hrát atraktivnějším stylem a k tomu budeme do mužstva potřebovat vítězné typy. A samozřejmě ze současných hráčů vyždímat maximum. 

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.