Generální partner
Světlý režim
23. březen 2012

Je načase naplno bodovat: MFK OKD Karviná - Sparta Praha "B"

MFK OKD Karviná přivítá v neděli na Městském stadionu rezervní mužstvo pražské Sparty.

Tři zápasy, dvě prohry a jedna remíza. To není dobrý vstup do jarní části druhé nejvyšší soutěže. "Začátek nám nevyšel podle představ, ale musíme zvednout hlavy a jít dál," řekl po prohře 0:2 na hřišti Vlašimi hlavní trenér MFK OKD Karviná Karel Kula.

Karvinský stratég dodal: "Na podzim nás zdobila produktivita, na jaře však zahazujeme vyložené příležitosti. Naopak soupeř z první šance skóruje. V obraně nám citelně chybí René Bolf, je silný při útočných i obranných standardních situacích. Na jaře jsme z nich dostali tři góly."

Je načase zabrat, nejlépe už v nedělním souboji proti rezervě pražské Sparty. "Věřím, že proti Spartě střeleckou smůlu protrhneme a navíc uhrajeme nulu vzadu. Sparta tady nemá co ztratit, pod větším tlakem budeme my, protože plníme roli jasného favorita," řekl Karel Kula.

AC Sparta Praha "B" uzavírá tabulku druhé ligy. Minulý týden prohrála doma proti Opavě 0:1. Trenér Sparty Zdeněk Svoboda byl zklamán výkonem svých svěřenců. " Během zápasu mi přišlo, jako by hráči už boj o setrvání ve druhé lize zabalili. Což je pro mě absolutně nepřijatelné zjištění," zlobil se po utkání.

Karvinští fotbalisté na zápasy proti Spartě rádi vzpomínají, ze sedmi vzájemných utkání vzešli jako vítězové hned pětkrát. Naposledy letos na podzim, kdy vyhráli 2:1.

Trenér MFK Karel Kula se bude muset obejít bez záložníka Tomáše Jursy, který pyká za vyloučení na hřišti Vlašimi. Nad startem kapitána Reného Bolfa visí otazník.

Utkání MFK OKD Karviná - AC Sparta Praha "B" je na programu v neděli 25. března od 16:00 na Městském stadionu v Karviné - Ráji. Přijďte podpořit hráče v boji o první jarní vítězství, s Vámi jsou silnější.

Podzimní souboj:

AC Sparta Praha „B“ – MFK OKD Karviná 1:2 (0:1)

Branky: 75. Putz - 39. Ciku, 65. Gonda. ŽK: 51. Hušbauer - 24. Hrtánek, 57. Ficek, 80. Presl. Rozhodčí: Ardeleánu - Blažej, Zeman. Počet diváků: 325

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo