Generální partner
Světlý režim
2. únor 2021

Jiří Ciupa po ligové premiéře: Týmová pokladna se naplní a Mareš to trefil luxusně

Ve dvaadvaceti letech se poprvé postavil do brány v prvoligovém zápase a rozhodně svým výkonem nezklamal. Odchovanec MFK Karviná Jiří Ciupa neskrýval po utkání v Teplicích radost a doufá, že další starty budou přibývat.

Byl jste nervózní před svým premiérovým ligovým startem?
Skoro vůbec, až jsem z toho byl sám překvapený. Lehce nervózní jsem byl pouze v autobuse z hotelu na stadion kvůli tomu, jestli se vůbec hrát bude. Měli jsme všelijaké zprávy o terénu.

Celý týden bylo téměř jisté, že v Teplicích nastoupíte. Pomohlo vám třeba i toto?
Spíš jsem doufal, jistý jsem si vůbec nebyl (úsměv). Nevědělo se, jak na tom bude Vláďa Neuman po zdravotní stránce, ale postupem času už to bylo jasnější. A těšil jsem se!

Jak moc důležitý byl první zákrok po tečovaném míči do protipohybu?
Jo, tenhle zákrok hned zkraje utkání mi pomohl, to je fakt. Jakmile jsem ten míč chytil, tak jsem se cítil lépe.

Velkou parádu předvedl teplický kapitán Jakub Mareš, který vás překonal střelou do šibenice a zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Šlo s tím vůbec něco dělat?
Trefil to luxusně, ale myslím si, že se to dalo chytnout! V tréninku na tom budu pracovat, abych to příště chytil a předvedl zákrok kola. Takhle to byl bohužel pro nás gól kola (smích). V první chvíli, když jsem se za míčem otočil, tak mi připadalo, že jsem moc z brány. V autobuse po cestě domů jsem si to několikrát pouštěl a zpětně musím říct, že extra vysoko jsem nestál. Možná jsem si mohl udělat větší úkrok a rychleji zareagovat. To však nic nemění na tom, že to trefil luxusně.


Jak hodnotíte zisk jednoho bodu?
Nakonec spokojenost. Když dotáhnete venku skóre z 0:2 na 2:2, tak ten bod vzít musíte. Zvládli jsme to už podruhé v sezóně. Na podzim, když jsem hostoval v Třinci, tak kluci dotáhli dvoubrankové manko doma s Jabloncem. Musím ale říct, že když jsem odcházel v poločase do kabiny, tak mi moc dobře nebylo a měl jsem z našeho výkonu špatné pocity. Vstup do utkání nám vůbec nevyšel, ze hry jsme toho moc neměli, až vlastně ke konci poločasu. Pořád jsem ale věřil, že se s tím dá něco dělat. Teplice moc velkou formou neoplývají a vzadu jim to vázne. Potvrdilo se to, zabrali jsme a využili jejich chyb. Troufám si tvrdit, že kdyby se hrálo ještě pár minut, tak utkání překlopíme na naši stranu.

Pokladník Marek Janečka se vám už ozval?
Jo, hned po zápase nám psal do naší skupiny na WhatsAppu. Těch premiér ale bylo víc, takže pokladna se pěkně naplní. Já si připsal první start, Vojta Smrž měl kapitánskou pásku a Rafa Tavares s Christiánem Hercem vstřelili své první góly (úsměv).

Měl jste hodně gratulací po zápase?
Ano, bylo toho dost. Od rodiny, bývalých spoluhráčů i Ondry Lingra, s kterým jsem pořád v dennodenním kontaktu.

Budete chytat i sobotní slezské derby s Opavou?
To záleží na trenérovi, ten má rozhodující slovo. Ale rád bych. Cítím se dobře a jsem moc rád za šanci, kterou jsem v Teplicích dostal. Těší mě, že jsme s klukama vybojovali hned v mojí premiéře bodík. Budu dělat všechno pro to, aby takových utkání bylo více. Třeba už teď s doma s Opavou.

Související články

Zápas 30.1.2021

Morálka a charakter = bod z venku, Teplice-Karviná 2:2

První bodový zisk v roce 2021 - Karvinští vezou bod z Teplic, když během druhé půle dohnali dvoubrankové manko. Své první góly v české lize oslavili Christián Herc a Rafael Tavares.

Preview k zápasu 29.1.2021

O další body na severu Čech, Teplice-Karviná (so,14)

Posledním soupeřem, s kterým se karvinští fotbalisté v první polovině FORTUNA:LIGY ještě nepotkali, jsou Teplice. Hosté přijedou oslabeni o dva distancované zkušené fotbalisty - brankáře Bolka a útočníka Papadopulose.

Pozvánka na zápas 28.1.2021

Marek Bielan: V Teplicích by to mohlo být o jednom gólu

Asistent trenéra Marek Bielan před sobotním utkáním v Teplicích věří, že z tamních Stínadel si Karvinští odvezou body. Myslí si také, že by zápas mohl rozhodnout jeden gól - třeba ze standardní situace.

Ohlasy po zápase 31.1.2021

Konečně jsem se trefil a pomohl týmu, radoval se Christián Herc

Trenérskému štábu v Teplicích dokonale vyšla střídání. Kontaktní gól vstřelil Christián Herc, který šel na hřiště hned po změně stran. Šlo o jeho první gól v Karviné i české lize!

Ohlasy po zápase 30.1.2021

VIDEO: Ohlasy po zápase - Mašlej & Čmelík

Asistent trenéra Petr Mašlej, který v Teplicích nahradil izolovaného hlavního kouče Juraje Jarábka, a autor obou gólových přihrávek Lukáš Čmelík, hodnotili remízu na severu Čech - fotbalisté MFK dohnali dvoubrankové manko a vezou domů bod.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná