Mlade talenty

Jiří Homola: Karviná byla nejrychlejší

08.09.2010 | Redakce
 

Jiří Homola: Karviná byla nejrychlejší První zápas v zelenobílém dresu má za sebou nová posila MFK OKD Karviná Jiří Homola. Na sever Moravy dorazil z prvoligové Senice a měl by vyztužit naše obranné řady.

 

A právě s Jiřím Homolou přichází do Karviné zkušenost. Tento ostřílený bek má za sebou spoustu prvoligových zápasů jak za Jablonec, tak i za pražskou Spartu. V rudém dresu získal titul ligového mistra, díky němuž si zahrál i věhlasnou Ligu mistrů. „Každé utkání v Champions league bylo úchvatné a já jsem si to užíval. Hrát proti Chelsea, Manchesteru United, či Lyonu se nepoštěstí každému. Rád vzpomínám i na duel s Fenerbahce Istanbul. Nikdy v životě jsem nezažil tak bezvadnou atmosféru,“ vzpomíná na zápasy evropských pohárů Jiří Homola.

A právě v Turecku strávil nový zadák Karviné část své fotbalové kariéry. „V cizině je fotbal více sledovaný než u nás. Vůbec se to nedá srovnávat s naší ligou. V Turecku byly pokaždé plné stadiony. Navíc se hrálo před perfektní diváckou kulisou,“ říká Jiří Homola.

Z Malatyasporu směřovaly jeho kroky zpátky na Letnou a po půl roce do Jablonce. Z Podještědu putoval do Senice, kde hrál se současným hráčem MFK Romanem Mihalíkem. „Nastoupili jsme spolu k několika utkáním. Ale kolik jich bylo, to si už momentálně nevzpomínám,“ poznamenává Jiří Homola.

A jak se tento rázný stoper dostal do Karviné? „Karviná byla prostě nejrychlejší. Vše se seběhlo strašně rychle. Během jednoho dne jsme byli dohodnuti na tom, že přijdu Karviné vypomoci. Navíc se v Senici změnil trenér, který se mnou již nepočítal, byť jsem byl s vedením domluven, že prodloužím smlouvu o další rok. Proto jsem rád přijal nabídku MFK OKD. Nechtěl jsem totiž vypadnout ze zápasového rytmu. Navíc je zde velice zkušené mužstvo. Ze současného kádru se znám s Radkem Slončíkem, Dankem Tchuřem, Pepou Hoffmannem, Romanem Mihalíkem a Kubou Kafkou,“ vypočítává hráče Karviné Jiří Homola.

A jak byl spokojený se svým startem proti Sezimovu Ústí? „Ještě to nebylo podle mých představ. Skoro tři měsíce jsem si nezahrál ostrý zápas a bylo to znát,“ uzavírá nová posila MFK OKD Jiří Homola.

Věřme, že jeho premiéra před karvinskými fanoušky bude úspěšná a bude se poprvé radovat ze zisku tří bodů.

• U13: Víkendový bronz v Polsku
včera - Mladší žáci U13 obsadili o víkendu pod vedením trenéra Tomáše Červenky na halovém turnaji v Krakowě 3. místo!

• Úspěšný víkend přípravek
před 3 dny - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
9.12. - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
9.12. - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…

• Sestřih zápasu z Ml. Boleslavi
2.12. - Remízu ve městě automobilů zajistil v úvodu druhé půle svým gólem Vojtěch Smrž. Podívejte se na všechny nejzajímavější akce a oba góly sobotního duelu - více ZDE.

• 14. místo na Memoriálu EH
29.11. - Starší přípravka U11 se zúčastnila výborně obsazeného turnaje v Ostravě. Na 41. ročníku Memoriálu Evžena Hadamczika však byli všichni soupeři lepší, což se projevilo na konečném umístění.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna