Generální partner
Světlý režim
7. květen 2021

Jozef Weber před Slováckem: Těšíme se na fanoušky, pro oba týmy to bude vzpruha

Znovu po sedmi měsících se půjde v Karviné na fotbal, což kvituje nejen kouč Jozef Weber, ale i celá kabina. Hlavní trenér vnímá Slovácko jako překvapení sezóny s výbornými hráči i trenérem. Nejen o tom mluvil před nedělním utkáním....

Herně i výsledkově vám vyšel minulý zápas. Předpokládám, že na to budete chtít navázat i v neděli proti Slovácku, mám pravdu?

Těší mě, že jsme se zvedli po tom nepovedeném domácím utkání s Příbramí – to mám pořád v hlavě. Ano, řada individuálních výkonů byla proti Pardubicím lepší. Ale teď nás čeká obrovské překvapení této sezóny. Doufám, že hráči všem ukážou, že umí hrát fotbal.

Fanoušci se vrací na stadion. Těšíte se?
No jéjé, moc se všichni těšíme. Pro oba týmy to bude velká vzpruha, na stadionu nebude mrtvo a nepůjde slyšet opravdu každé slovo nebo každý výkřik. I minulý týden dokázalo pár diváků udělat atmosféru, tady jich bude přes čtyř stovky. Těšíme se na ně, vždyť na fotbale už nebyli hodně dlouho!

Slovácko patří mezi menší regionální kluby, ale tuto sezónu hrají výborně, do posledního kola budou hrát o poháry.
Někdy méně je více. Tým je dlouho pospolu, hráči tam jsou výborní, to samé trenér Svědík. Sedlo jim to.

Ale z posledních pěti zápasů čtyřikrát svěřenci Martina Svědíka prohráli. Podepsal se na nich náročný program, který měli po karanténě a třeba i užší kádr?
Víme, že je to pro ně důležitý zápas, což zmiňuje třeba Vlasta Daníček, který tady u nás působil a známe ho. Souhlasím s nimi, že pro ně je to zlomové utkání o udržení se mezi aspiranty na pohárové příčky. Předpokládám, že to bude velice těžké utkání. Ale že by měli úzký kádr? Možná to tak někdo prezentuje, ale já si to nemyslím. Jasně, měli problémy v útoku, ale Cicilia se jim uzdravil a především se můžou spolehnout na Honzu Klimenta.

Asistentem hlavního trenéra ve Slovácku je Josef Mucha, s kterým jste spolupracoval při své první štaci v Karviné. Jak se na setkání na Městském stadionu v Karviné-Ráji těšíte?
Pokud si dobře vybavuji, tak se vůbec poprvé potkáme jako soupeři (úsměv). Bude to zajímavé a určitě se během utkání trochu pošťouchneme (smích). Na Pepu i Martina Svědíka se těším.
Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo