Generální partner
Světlý režim
4. leden 2021

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

Trenére, odpočinul jste si přes vánoční svátky?
Dá se říct, že ano. Ale trávil jsem dost času i sledováním převážně našich podzimních zápasů. Stále mě trápí naše domácí bilance, ta je špatná a musíme zapracovat na zlepšení. 

Přišel jste na to, jak zlepšit výkony a výsledky na domácím stadionu?
Snad ano, ale nechám si to pro sebe (úsměv).

Příprava oficiálně začala dnes, tedy v pondělí 4. ledna, zátěžovými testy v Olomouci. Ovšem dá se vůbec mluvit o přípravě, když příští víkend už znovu startuje FORTUNA:LIGA?
Po testech bychom se měli potkat v kabině už zítra po obědě a začneme hned trénovat. Celý týden budeme trénovat naplno, není moc času na nějaké vymýšlení. Kluci měli individuální plány, z kondice moc neztratili. Pouze na to navážeme a budeme pokračovat v klasickém rytmu. 

Je onemocnění COVID-19 velkým strašákem i před startem jara?
Situace je stále těžká a nekomfortní. Během podzimu se nám vyhýbala zranění a ve větší míře i toto onemocnění. Věřím, že stejné to bude i ve druhé polovině sezóny a realizační tým naváže na dobrou práci, kterou odváděl. Budeme dál razit heslo, že nedotrénovaný hráč je zraněný. Nikdy nevíte, kdy COVID-19 dorazí. Proto musíme mít široký kádr, aby kdokoliv mohl naskočit do zápasového rytmu.  

Zmínil jste kádr, jak se změní?
Jsem rád, že zůstane téměř pohromadě – budou pouze minimální změny.    

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo