Generální partner
Světlý režim
28. únor 2020

Juraj Jarábek: Z Ďolíčku bychom rádi nějaký bod přivezli

Poprvé na cizím stadionu a hned v hlavním městě. Karvinští se chystají na první ze čtyř jarních výjezdů v základní části FORTUNA:LIGY. Trenér Juraj Jarábek může být prozatím spokojený a s respektem se vyjadřuje na adresu nedělního soupeře, kterým bude Bohemians Praha 1905.

Po dvou domácích zápasech cestujete poprvé v jarní části na hřiště soupeře. Jak to berete?
Těšíme se. Každý zápas je v naší situaci důležitý, tento nedělní pochopitelně také! Bohemku máme téměř na dostřel, rádi bychom z Ďolíčku odjížděli v neděli s nějakým bodem.

Říká se, že stadion Bohemky je specifický. Vnímáte to stejně?
Jasně, Ďolíček má svá specifika. Navíc fanoušci tam jsou skvělí. Respektujeme sílu soupeře a na utkání se těšíme.

Ukazuje něco výhra Bohemians 1905 v prvním jarním kole nad Slavií, pro kterou to byla první porážka v této sezóně?
Využili už zmíněného specifického prostředí a opticky menšího hřiště. Hráli agresivně, bojovně. Dokazuje to, že nesmíme vůbec nic podcenit a kvalitně se připravit.

Na koho si dát největší pozor?
Důležitý je pro ně zapůjčený Pulkrab ze Sparty, který ovšem v minulém kole v Liberci kvůli zdravotním problémům nenastoupil. Vypíchl bych určitě duši celé Bohemky, kterou je kapitán Jindřišek. Ve svých letech je pořád lídrem a kvalitním hráčem. Klokani mají velmi dobré, mladé a běhavé mužstvo. Mají to hodně založené na kondici.

Jakým stylem se chcete v hlavním městě prezentovat?
V naší situaci potřebujeme body, budeme chtít určitě hrát fotbal. Stále ale opakuji, že bez dobré obrany neexistuje dobrý tým.

Defenziva pracuje na jaře prozatím na jedničku s hvězdičkou – v obou zápasech jste neinkasovali. Na konci přípravy jste prohlásil, že obrana funguje a problém tam nebude. Jste rád, že to zatím vychází?
Věřím, že to klukům a vlastně celému týmu vydrží. Neustále na tom v tréninku pracujeme a navíc mám radost, že se nám postupně uzdravují hráči, kteří vytváří konkurenci – mám na mysli Matúše Čonku s Eduardem Santosem. Tohle jsou příjemné starosti (úsměv).

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo