Mlade talenty

Karviná zahájila přípravu na těžké jarní boje

03.01.2019 | redakce
 

Karviná zahájila přípravu na těžké jarní boje Nevlídné a typicky mrazivé lednové počasí přivítalo svěřence Norberta Hrnčára na prahu zimní přípravy. Do prvního tréninku v novém roce se zapojilo čtyřiadvacet hráčů včetně tří brankářů.

 

Pomalým usměvavým krokem se krátce před čtvrtečním polednem začali trousit do kabiny fotbalisté MFK. Jako první dorazil Filip Panák, který se začne připravovat individuálně, a chvíli po něm Luboš Tusjak. Kromě dobře známých tváří, se k týmu připojili tři nováčci - dva Slováci a jeden Srb.

Konkrétně se jedná o obránce Timoteje Záhumenského z Dunajské Stredy a Lazara Djordjeviće z Vojvodiny Novi Sad. Třetím do party je záložník Michal Faško, který patří Grasshoppers Curych, ale naposledy hostoval v německém Braunschweigu. „Záhumenský s Faškem u nás budou hostovat, Djordjević přijde na přestup,“ upřesnil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Z příchodů to ještě není vše - z hostování v Třinci se vrátil Tomáš Weber, z juniorky dostanou šanci Nikolaos Athanasios Fokaidis s Vojtěchem Walou a z dorostu U19 odchovanec Martin Vlachovský s mládežnickým reprezentantem Slovenska Matúšem Maderem.  

V kabině se už neobjevil Jiří Piroch, toho si stáhla Plzeň. Nepokračují také zahraniční hráči Aleš Mertelj a Gergö Kocsis. Bojan Letić se stále zotavuje po mononukleóze, individuální plán si plní Pavel Dreksa. Na prvním tréninku chyběli Adriel D´Avila Ba Loua s Ericem Ramirezem a Benjaminem Čolićem. Všichni tři se k týmu připojí v co nejkratší době. 

Kádr MFK Karviná na začátku zimní přípravy

BRANKÁŘI: Martin Berkovec, Martin Pastornický, Jiří Ciupa
OBRÁNCI: Marek Janečka, Ján Krivák, Luboš Tusjak, Filip Panák, Oliver Putyera, Timotej Záhumenský, Lazar Djordjević
ZÁLOŽNÍCI: Lukáš Budínský, Jan Moravec, Vojtěch Smrž, Ondřej Lingr, Petr Galuška, Jan Suchan, Dávid Guba, Soufiane Dramé, Tomáš Weber, Vojtěch Wala (U21), Erik Puchel, Michal Faško
ÚTOČNÍCI: Tomáš Wágner, Martin Vlachovský (U19)

Zapojí se v nejbližší době: Adriel D´Avila Ba Loua, Eric Ramirez, Benjamin Čolić, Matúš Mader (U19), Nikolaos Athanasios Fokaidis (U21)
Absence: Pavel Dreksa (individuální plán), Bojan Letić (nemoc)

Fotogalerie

               
 

• U16: Těsná prohra s Brnem
včera - Dorostenecká šestnáctka vstoupila do nového roku těsnou domácí porážkou v rámci Memoriálu Vlastislava Marečka od brněnské Zbrojovky 2:3, když nezvládla začátky obou poločasů. Branky Karviné zaznamenalo duo Oliver Jurčák a Roman Fukala.

• Juniorka rozstřílela Heřmanice
před 2 dny - Výsledkem 9:1 skončilo první přípravné utkání juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Weber se vrátil do Třince
před 3 dny - Záložník Tomáš Weber, který už v Třinci hostoval během podzimní části, se do hutnického města vrátil v polovině ledna a stráví tam také celé jaro.

• S Puszczou po obědě
před 3 dny - Sobotní přípravný zápas s polským týmem Puszcza Niepolomice se odehraje ve Sportovním centru Kovona od 13 hodin. Vstup je zdarma. Půjde o poslední utkání před odjezdem na herní soustředění do Slovinska.

• Zlatý víkend přípravky U9
13.1. - Svěřenci trenérů Dávida Krále a Josefa Ježíka o víkendu absolvovali tři turnaje (v Púchově, Hlučíně a Palkovicích) a na všech triumfovali. Podrobnosti přineseme v týdnu.

• S Opavou 9.2. od 15 hodin
12.1. - Ligová fotbalová asociace upřesnila 20. kolo FORTUNA:LIGY. Po zimní pauze přivítají Karvinští ve slezském derby SFC Opava v sobotu 9. února od 15 hodin.

• V sobotu Slezská liga U11
11.1. - V novém roce opět pokračují turnaje pořádané Městským fotbalovým klubem Karviná s podtitulem "Slezská liga". V hale SC Kovona se začíná v sobotu 12.1. v 8:30. Obsazení? MFK Karviná (2008 a 2009), Fomat Martin, Hlučín, Frýdek-Místek a Baník Albrechtice.

• Se Seredí v Považské Bystrici
11.1. - V pátek dopoledne došlo ke změně místa a času výkopu prvního přípravného utkání. Karvinští pojedou k sobotnímu utkání s ŠKF Sereď nakonec do Považské Bystrice a hrát se bude už od 10:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna