Mlade talenty

Karviná zahájila přípravu na těžké jarní boje

03.01.2019 | redakce
 

Karviná zahájila přípravu na těžké jarní boje Nevlídné a typicky mrazivé lednové počasí přivítalo svěřence Norberta Hrnčára na prahu zimní přípravy. Do prvního tréninku v novém roce se zapojilo čtyřiadvacet hráčů včetně tří brankářů.

 

Pomalým usměvavým krokem se krátce před čtvrtečním polednem začali trousit do kabiny fotbalisté MFK. Jako první dorazil Filip Panák, který se začne připravovat individuálně, a chvíli po něm Luboš Tusjak. Kromě dobře známých tváří, se k týmu připojili tři nováčci - dva Slováci a jeden Srb.

Konkrétně se jedná o obránce Timoteje Záhumenského z Dunajské Stredy a Lazara Djordjeviće z Vojvodiny Novi Sad. Třetím do party je záložník Michal Faško, který patří Grasshoppers Curych, ale naposledy hostoval v německém Braunschweigu. „Záhumenský s Faškem u nás budou hostovat, Djordjević přijde na přestup,“ upřesnil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Z příchodů to ještě není vše - z hostování v Třinci se vrátil Tomáš Weber, z juniorky dostanou šanci Nikolaos Athanasios Fokaidis s Vojtěchem Walou a z dorostu U19 odchovanec Martin Vlachovský s mládežnickým reprezentantem Slovenska Matúšem Maderem.  

V kabině se už neobjevil Jiří Piroch, toho si stáhla Plzeň. Nepokračují také zahraniční hráči Aleš Mertelj a Gergö Kocsis. Bojan Letić se stále zotavuje po mononukleóze, individuální plán si plní Pavel Dreksa. Na prvním tréninku chyběli Adriel D´Avila Ba Loua s Ericem Ramirezem a Benjaminem Čolićem. Všichni tři se k týmu připojí v co nejkratší době. 

Kádr MFK Karviná na začátku zimní přípravy

BRANKÁŘI: Martin Berkovec, Martin Pastornický, Jiří Ciupa
OBRÁNCI: Marek Janečka, Ján Krivák, Luboš Tusjak, Filip Panák, Oliver Putyera, Timotej Záhumenský, Lazar Djordjević
ZÁLOŽNÍCI: Lukáš Budínský, Jan Moravec, Vojtěch Smrž, Ondřej Lingr, Petr Galuška, Jan Suchan, Dávid Guba, Soufiane Dramé, Tomáš Weber, Vojtěch Wala (U21), Erik Puchel, Michal Faško
ÚTOČNÍCI: Tomáš Wágner, Martin Vlachovský (U19)

Zapojí se v nejbližší době: Adriel D´Avila Ba Loua, Eric Ramirez, Benjamin Čolić, Matúš Mader (U19), Nikolaos Athanasios Fokaidis (U21)
Absence: Pavel Dreksa (individuální plán), Bojan Letić (nemoc)

Fotogalerie

               
 

• ZMĚNA! Dvojzápas 29. června
dnes - Ke změně v plánu přípravných zápasech došlo uprostřed týdne. Místo avizovaného utkání s Frýdkem-Místek bude v sobotu 29.6. na řadě hned dvojitá porce zápasů - nejprve od 10:30 hodin s Vítkovicemi, odpoledne od 15 hodin s Popradem. Obě utkání se odehrají v Dolní Lutyni.

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem