Mlade talenty

Karviná zahájila přípravu soustředěním

17.06.2019 | redakce
 

Karviná zahájila přípravu soustředěním Karvinský tým se krátce před desátou ranní sešel v kabině. Před obědem už seděl v autobuse směr polská Ustroń, kde proběhne soustředění. Výprava čítá celkem 24 jmen.

 

Do šatny na Městském stadionu v Karviné-Ráji dorazili s výjimkou Lukáše Budínského všichni hráči, kteři jsou v MFK pod smlouvou. Ovšem s týmem se už nepřipravují Timotej Záhumenský, Lazar Djordjević, Benjamin Čolić, Bojan Letić, Martin Berkovec, Michal Faško, Jan Suchan a Tomáš Wágner. Naopak se vrátili hráči z hostování – Luboš Tusjak a Tomáš Weber.

Na testy trenéři pozvali šestici Libor Hrdlička (brankář), Pavol Ilko (obránce), Samir Benamar (záložník), Roman Holiš (záložník), Michal Petráň (útočník), Artěm Vystavnij (útočník). „Na Benamara a Vystavnije jsem dostal tip od svých bývalých svěřenců, kteří jsou už dnes trenéři. Oba tu budou na testy. Stejně tak je to v případě dalších nových tváří,“ informoval trenér MFK Karviná František Straka.

Do přípravy se prozatím nezapojili Eric Ramirez, Ondřej Lingr a zranění Jan Moravec, Pavel Dreksa a Adriel Ba Loua. „Ramirez s Lingrem za námi dorazí uprostřed týdne. U Moravce a Dreksy je to horší, ti jsou zranění a určitě nestihnou začátek soutěže. Ba Loua dopoledne přišel, ale má problémy s třísly, proto ho na soustředění nebereme. Musí se dát do pořádku,“ podotkl Straka. 


O půl čtvrté odpoledne začal na krásně připraveném pažitu v Ustroni úvodní trénink, kterého se za tropického počasí zúčastnili všichni hráči, kteří do Polska odcestovali. „Příprava není dlouhá. Musíme všechno skloubit, to znamená fyzičku i herní věci. Máme nového člena realizačního týmu. Místo Marka Chrobáka bude novým kondičním trenérem Petr Horák. V minulosti spolupracoval třeba s reprezentačním trenérem Šilhavým. Vyzařuje z něj elán, je to dobrý kluk,“ řekl František Straka.

Program dalších dnů? Kromě tréninků na zeleném pažitu také posilovna a cykloturistika po polských Beskydech. V pátek se Karvinští vrací a v sobotu je čeká vrchol týdne v podobě přípravného utkání s Žilinou. 

Nominace na soustředění - Ustroń 17. - 21.6.

BRANKÁŘI: Ciupa, Hrdlička, Pastornický
OBRÁNCI: Dramé, Ilko, Krivák, Putyera, Rundić, Tusjak, 
ZÁLOŽNÍCI: Benamar, Bukata, Fokaidis, Galuška, Guba, Holiš, Lingr (ve středu) Puchel, Smrž, Wala, Weber   
ÚTOČNÍCI: Petráň, Ramirez (ve středu), Vystavnij, Vlachovský

Fotogalerie

               
 

• Hanousek si jednou nezahraje
včera - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
před 2 dny - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

• Sestřih z Mladé Boleslavi
15.7. - Karvinští vstoupili do sezóny smolnou porážkou na půdě Mladé Boleslavi. Nejzajímavější okamžiky zápasu najdete v sestřihu ZDE.

• Volný prodej na slezské derby
15.7. - Minutu po půlnoci z neděle na pondělí začal v síti Ticketportal volný prodej vstupenek na zápas 2. kola mezi Karvinou a Ostravou. V MěDK se začne od pondělního rána (7:00) v Kině Centrum potom odpoledne (16:00). Jeden fanoušek si může zakoupit maximálně 4 vstupenky. Cena? 200 Kč za kus. Podrobnosti ZDE.

• V sobotu vyhrála osmnáctka
14.7. - První zápasy letní přípravy mají za sebou starší dorostenci U19 a U18. Devatenáctka podlehla 1:3 ostravskému Baníku, osmnáctka zdolala 6:3 muže Bystřice nad Olší.

• S mistrem v neděli 4. srpna
13.7. - Ligová fotbalová asociace upřesnila čtvrté ligové kolo. Karvinští vyzvou na Městském stadionu v Karviné-Ráji mistrovskou Slavii v neděli 4. srpna od 16:30 hodin.

• První přípravné duely
12.7. - V sobotu 13. července jsou na programu první přípravná utkání B-týmu a st. dorostenců. Béčko se představí v Petrovicích proti Lokomotivě od 10:15 hodin. Ligový dorost U19 hostí od 9 hodin na Bažantnici ostravský Baník a následně tým U18 od 11 hodin Bystřici nad Olší.

• Rundić kapitánem
11.7. - Stoper Milan Rundić bude kapitánem MFK Karviná. Na předsezonní tiskové konferenci o tom informoval trenér František Straka.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem