Mlade talenty

Karviná zahájila přípravu soustředěním

17.06.2019 | redakce
 

Karviná zahájila přípravu soustředěním Karvinský tým se krátce před desátou ranní sešel v kabině. Před obědem už seděl v autobuse směr polská Ustroń, kde proběhne soustředění. Výprava čítá celkem 24 jmen.

 

Do šatny na Městském stadionu v Karviné-Ráji dorazili s výjimkou Lukáše Budínského všichni hráči, kteři jsou v MFK pod smlouvou. Ovšem s týmem se už nepřipravují Timotej Záhumenský, Lazar Djordjević, Benjamin Čolić, Bojan Letić, Martin Berkovec, Michal Faško, Jan Suchan a Tomáš Wágner. Naopak se vrátili hráči z hostování – Luboš Tusjak a Tomáš Weber.

Na testy trenéři pozvali šestici Libor Hrdlička (brankář), Pavol Ilko (obránce), Samir Benamar (záložník), Roman Holiš (záložník), Michal Petráň (útočník), Artěm Vystavnij (útočník). „Na Benamara a Vystavnije jsem dostal tip od svých bývalých svěřenců, kteří jsou už dnes trenéři. Oba tu budou na testy. Stejně tak je to v případě dalších nových tváří,“ informoval trenér MFK Karviná František Straka.

Do přípravy se prozatím nezapojili Eric Ramirez, Ondřej Lingr a zranění Jan Moravec, Pavel Dreksa a Adriel Ba Loua. „Ramirez s Lingrem za námi dorazí uprostřed týdne. U Moravce a Dreksy je to horší, ti jsou zranění a určitě nestihnou začátek soutěže. Ba Loua dopoledne přišel, ale má problémy s třísly, proto ho na soustředění nebereme. Musí se dát do pořádku,“ podotkl Straka. 


O půl čtvrté odpoledne začal na krásně připraveném pažitu v Ustroni úvodní trénink, kterého se za tropického počasí zúčastnili všichni hráči, kteří do Polska odcestovali. „Příprava není dlouhá. Musíme všechno skloubit, to znamená fyzičku i herní věci. Máme nového člena realizačního týmu. Místo Marka Chrobáka bude novým kondičním trenérem Petr Horák. V minulosti spolupracoval třeba s reprezentačním trenérem Šilhavým. Vyzařuje z něj elán, je to dobrý kluk,“ řekl František Straka.

Program dalších dnů? Kromě tréninků na zeleném pažitu také posilovna a cykloturistika po polských Beskydech. V pátek se Karvinští vrací a v sobotu je čeká vrchol týdne v podobě přípravného utkání s Žilinou. 

Nominace na soustředění - Ustroń 17. - 21.6.

BRANKÁŘI: Ciupa, Hrdlička, Pastornický
OBRÁNCI: Dramé, Ilko, Krivák, Putyera, Rundić, Tusjak, 
ZÁLOŽNÍCI: Benamar, Bukata, Fokaidis, Galuška, Guba, Holiš, Lingr (ve středu) Puchel, Smrž, Wala, Weber   
ÚTOČNÍCI: Petráň, Ramirez (ve středu), Vystavnij, Vlachovský

Fotogalerie

               
 

• Dorost U19 v pátek s FM
dnes - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
včera - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

• Béčko prohrálo s Bohumínem
3.11. - Rezervní tým zakončil podzim v divizi F těsnou domácí porážkou s Bohumínem 1:2, přestože vedl po gólu Jána Kriváka. Hosté ale skóre otočili.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem