Generální partner
Světlý režim
20. září 2022

Karvinští hrají ve středu druhé pohárové kolo v Bzenci

​Fotbalisté Karviné vyplní reprezentační přestávku středečním soutěžním zápasem. Uprostřed týdne je čeká cesta na jih Moravy, konkrétně do Bzence.

V žádném případě nechce druholigový favorit opakovat situaci z prvního kola, kdy se v Hranicích trápil a dokázal postoupit až díky úspěšně zvládnutým pokutovým kopům. „To rozhodně nechceme ve středu opakovat. A hlavně si to ani v naší aktuální situaci nemůžeme dovolit – kvůli sobě i fanouškům. Do utkání půjdeme naplno a se vší vážností,“ prohlásil asistent trenéra Radomír Korytář.

Přestože půjde o druhé pohárové kolo, tak paradoxně soupeř hraje o soutěž níž než Hranice v prvním kole. „Jo, je to trochu paradox. Ale takový je pohár. Bzenec není jediným divizním účastníkem druhého kola,“ pousmál se Korytář.

Pro divizní klub to bude ve středu velká sláva, čemuž odpovídá i chystaný předzápasový program – pro děti bude připraven skákací hrad a míčové sporty. Bzenec je účastníkem čtvrté nejvyšší soutěže, hraje Divize E a po sedmi kolech je jedenáctý s pěti body. V sobotu remizoval s rezervou prvoligové Zbrojovky 2:2, když dokonale zafungovala „Csaplárova past.“ Zbrojovka vedla v poločase 2:0, ale domácí snížili a v poslední minutě i vyrovnali.

Co se týče MOL Cupu, tak Bzenec přemohl už dva soupeře – v předkole vyhrál přesvědčivě 4:0 v Rousínově a v prvním kole zdolal 2:1 v prodloužení Bohunice.


Utkání 2. kola MOL Cupu TJ Slovan Bzenec – MFK Karviná začíná na Bzenci ve středu 21. září v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Stanislav Volek.

Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo