Generální partner
Světlý režim
20. srpen 2019

Karvinští vstoupí do MOL Cupu ve FM

Pondělní los v Praze rozhodl, že prvním soupeřem svěřenců Františka Straky v MOL Cupu 2019/2020 budou nedalecí Valcíři z Frýdku-Místku. Utkání se bude hrát ve středu 28. srpna v 17 hodin.

Před losovacím aktivem bylo jasné, že Karviná vyfasuje některý nelicenční klub (na jeho půdě) z nižší soutěže hrající na Moravě nebo ve Slezsku. Tajné přání celé kabiny bylo necestovat nikam daleko, nejideálnějšími soupeři v osudí tedy byli fotbalisté Petřkovic, Dolního Benešova, Frýdku-Místku, Hlučína či Valašského Meziříčí.

Los byl z pohledu cestování milosrdný, Karvinští se vydají do Frýdku-Místku. Hrát se bude ve středu 28. srpna. Pikantnost duelu umocňuje fakt, že před pár týdny zamířil na hostování do Frýdku-Místku odchovanec MFK Karviná Jiří Ciupa, který tak má reálnou šanci, že si proti svým kamarádům zachytá.

Fotbalisty MFK tak čekají během osmi dnů tři zápasy a na hřištích soupeřů – v sobotu 24. srpna ligový duel ve Zlíně, o čtyři dny později už zmíněný pohárový zápas ve Frýdku-Místku a v neděli duel na severu Čech v Teplicích. Právě z tohoto důvodu je pohárový soupeř ideální, reálně totiž hrozily vzdálenější destinace typu Lanžhot, Rosice či Ždírec nad Doubravou.

Karvinští obhajují v MOL Cupu loňské čtvrtfinále, ve kterém nestačili na pozdějšího vítěze - pražskou Slavii. Od sezóny 2015/2016 je jejich pohárovým minimem osmifinále (2015/2016, 2017/2018) a dvakrát byli ve čtvrtfinále (2016/2017, 2018/2019), což je naopak klubové maximum.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?