Generální partner
Světlý režim
16. duben 2020

Ke konci to směřovalo! Zdraví je přednější, řekl trenér vítěze Divize F Čestmír Kročil

Se svými svěřenci ani nezahájil jaro, přesto se může s celým týmem radovat z hořkosladkého triumfu ve čtvrté nejvyšší soutěži. Nestandardní fotbalová sezóna 2019/2020 je v nižších soutěžích u konce, což s ohledem na danou situaci trenér rezervního týmu kvitoval.

Ve fotbale se pohybuje sedmatřicet let, ale současnou situaci ještě nezažil. Trenér předčasného vítěze Divize F MFK Karviná B Čestmír Kročil jen kroutí hlavou, na druhou stranu však Výkonný výbor FAČR chápe. „Nemělo smysl pokračovat! Opatření jsou jasně nastavená a zdraví je přednější,“ uznal Kročil. Podle jeho slov situace z průběhu března směřovala k ukončení všech soutěží. „Je to hodně specifické, ale směřovalo to k tomu. Bohužel si myslím, že se tento výpadek negativně podepíše na výkonnosti samotných hráčů. Vždyť už půl roku nehráli ostrý zápas,“ upozornil trenér B-týmu.

Od třetí ligy dolů byly soutěže k 8. dubnu plošně ukončeny, což v překladu znamená, že béčko MFK se řídí tabulkou po podzimní části. Důvod? Na jaře nebyl odehraný ani jeden zápas. Se svými svěřenci tak v premiérové sezóně celou soutěž o bod před rezervami Opavy a Třince ovládl. „Bereme to tak, že jsme vyhráli, ale nepostupujeme o patro výš. To ovšem nebyl náš hlavní cíl, i když jsme se o to chtěli pokusit,“ zopakoval Čestmír Kročil svá slova ze začátku sezóny.   

Mrzí ho ovšem, že si hráči celkový triumf nevybojovali na hřišti. „Ne každému sportovci se podaří za kariéru něco vyhrát. Pro ně je to škoda, ale nedá se nic dělat,“ zopakoval. S týmem je v kontaktu, dál ovšem platí individuální režim. „Není to ideální, chybí nám kontakt s míčem,“ vysvětlil.

Podle svých slov je ve spojení s trenéry áčka i sportovním ředitelem. Kdy se začne znovu trénovat? Na to zatím nedokáže nikdo odpovědět. „Úplné volno ale kluci zatím mít nebudou. Uvidíme podle dané situace,“ dodal Kročil s tím, že zatím ani není jasno, kdy začne příprava na nový soutěžní ročník, který snad začne bez výraznější prodlevy snad někdy během srpna. S jistotou to bohužel říct nelze, všechno se bude odvíjet od situace ohledně epidemiologické situace v České republice.

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Odehráno v 11:00
MFK Karviná
Líšeň
×
Odehráno v 11:00
MFK Karviná
Líšeň