Mlade talenty

Ligoví dorostenci ladili formu na Slovensku

14.02.2018 | redakce
 

Ligoví dorostenci ladili formu na Slovensku V minulém týdnu zvládli dorostenci U19 tři duely na Slovensku a navštívili také juniorskou Ligu mistrů mezi Nitrou a Feyenoordem Rotterdam.

 

Ideální podmínky pro herní i taktickou přípravu a samozřejmě regeneraci našli hráči a realizační tým v Nitře, kde trénovali a odkud vyjížděli k zápasům. Ty byly celkem tři – proti Nitře U21, Zlatým Moravcím U19 a Dunajské Stredě U19. Konečná bilance zní jedno vítězství a dvě porážky. „Celé soustředění jsme ladili k vrcholu v podobě posledního utkání proti Dunajské Stredě. Protočili jsme všechny hráče, cestovali jsme ve složení 18+2,“ vyprávěl trenér Marcel Frajt.

Zápasy dorostencům ukázaly nedostatky před jarní části především v defenzivní činnosti, ale i spoustu dobrých věcí směrem do ofenzivy. „Bohužel nás trochu trápila koncovka, vypracovali jsme si plno šancí,“ přiznal hlavní trenér U19.

Tým se musel obejít bez reprezentanta Jana Holzera a v průběhu soustředění ulehli tři hráči s chřipkou. „Proto si zbývající kluci zahráli dosyta, se sestavou jsme museli také trochu improvizovat, ale zvládlo se to,“ usmál se Frajt.

Celá výprava si nenechala ujít utkání juniorské Ligy mistrů (UEFA YOUTH LEAGUE) mezi Nitrou a Feyenoordem Rotterdam. „Utkání se hrálo ve Zlatých Moravcích, panovala skvělá atmosféra a hrál se výborný fotbal. Jsme rádi, že jsme takový zápas mohli vidět na vlastní oči. Pro nás všechny to byl velký zážitek,“ dodal Marcel Frajt s tím, že holandský tým vyhrál 3:2, když o svém vítězství znamenající postup do další fáze rozhodl v poslední minutě.

Za možnost vycestovat na důležitou část přípravy mimo Karvinou Marcel Frajt poděkoval vedení klubu a šéftrenérovi SCM Petru Gibalovi.

Souhrn přípravných utkání

FC Nitra U21 – MFK Karviná U19 3:2 (Paholík a Podbiol)
Zlaté Moravce U19 – MFK Karviná U19 1:2 (Vlachovský, Ratica)
Dunajská Streda U21 – MFK Karviná U19 3:1 (Ratica)

• Sestřih zápasu z Jablonce
před 2 dny - Také z utkání 4. kola FORTUNA:LIGY je k dispozici sestřih nejzajímavějších okamžiků - více ZDE.

• Výsledky mládeže-příprava
před 2 dny - Rajec muži (Slovensko) - MFK U19 3:2, Havířov U19-MFK U17 1:6, Legia Varšava U16-MFK U16 7:1, MFK U15-Martin U15 8:0.

• Ligoví dorostenci nehrají!!
9.8. - Z důvodu výskytu gastrointestinálních onemocnění (potvrzeno KHS Jihočeského kraje) se odkládají zápasy 1. kola Celostátní dorostenecké ligy mezi Karvinou a Českými Budějovicemi v kategoriích U19 i U17. O náhradním termínu bude teprve rozhodnuto.

• MLÁDEŽ: Výsledky přípr. zápasů
9.8. - U19-Ružomberok 1:0, U18-Cieszyn (muži) 3:2, U17-Ružomberok 1:2, U16-Chybie 1:1, U15-Třinec 3:0, Třinec-U13 3:4, Třinec-U12 6:4.

• V Brně s Opavou 25. srpna
7.8. - LFA oznámila přesné termíny 6. kola FORTUNA:LIGY. S nováčkem SFC Opava se utkáme v Brně v sobotu 25. srpna s výkopem v 17 hodin!

• Sestřih utkání s Ml. Boleslaví
6.8. - První domácí zápas a bohužel porážka. Karvinští v přestřelce podlehli Mladé Boleslavi 3:4. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Juniorka hostí Baník
5.8. - V pondělí od 11 hodin rozehraje juniorka své třetí mistrovské utkání! Na Kovoně hostí v derby ostravský Baník! Svěřenci trenérů Gazdy a Bielana budou chtít získat tři body, prozatím získali jen jeden za remízu s Třincem.

• Vítězná generálka devatenáctky
4.8. - Ligový dorost U19 zakončil letní přípravu těsným vítězstvím nad slovenským Ružomberkem. Jediný gól utkání vstřelil v první půli Patrik Mrózek a svěřenci Eduarda Gábriše tak vyhráli 1:0. Dorost U17 v souběžně hraném utkání na Bažantnici prohrál s Ružomberkem 1:2!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna