Generální partner
Světlý režim
28. červenec 2022

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

Jak těžké bylo skládat tým na druhou ligu?
Upřímně? Bylo to jednoznačně nejtěžší období, od mého nástupu do funkce. Je to ale logické, odešlo hodně hráčů. Mužstvo jsme budovali za pochodu. Na druhou stranu je někdy dobré začít budovat od základu společně s novým realizačním týmem.

Bylo nevyhnutelné udělat tolik změn?
Bylo! Spoustě hráčů končily smlouvy, někteří měli kontrakt výhradně na nejvyšší soutěž a někteří hráči nechtěli v našem dresu hrát druhou ligu.

Co bylo nejdůležitější při skládání nového týmu?
Sehnat trenéra a realizační tým. Potom už jsme začali společnými silami budovat tým tak, aby byl konkurenceschopný.

Jaký z toho máte pocit dva dny před začátkem sezóny?
Atmosféra je velice pozitivní mezi realizačním týmem i v kabině. Hráči jsou charakterově v pořádku a kabina je zdravá. Všechno se ale ukáže až v sezóně.

Už vás osobně přebolela květnová definitiva v podobě sestupu?
Bolelo to, ale naštěstí jsem neměl moc času to příliš řešit, protože jsem vlastně takřka okamžitě začal pracovat na novém týmu. Poslední roky mě naučily, že na něčem špatném se dá najít i nějaké pozitivum. Pevně věřím, že se to ukáže na konci této sezóny (úsměv).

Je kádr uzavřen, nebo se ještě nedají vyloučit pohyby v obou směrech, když přestupní termín je až do září?
Máme kvalitní a široký kádr. Navíc příprava byla jedna z nejtvrdších – kondiční trenér Juraj Kubišta dával hráčům zabrat. Ale pokud se naskytne možnost získat kvalitního hráče, tak se tomu nebudeme bránit. I teď aktuálně máme v hledáčku nějaké hráče.

Ambicemi na rychlý návrat se klub ani hráči netají. Potvrdíte to?
Chceme se samozřejmě vrátit do nejvyšší soutěže – postup je jasný cíl. S tím úzce souvisí začít konečně vyhrávat na domácím stadionu před vlastními fanoušky. Když budeme vyhrávat, lidé se budou na stadion rádi vracet. My jejich podporu vážně potřebujeme a přejeme si, abychom zase měli z fotbalu společnou radost jako třeba před šesti lety v postupové sezóně. To byla fantazie!

Kdo podle vás bude patřit k největším favoritům F:NL?
K favoritům na postup bude patřit pražská Dukla. Samozřejmě nejvíc si přeji, abychom to byli my (úsměv). Počítám, že nebezpečná bude i Opava a určitě ještě někdo další vyskočí. Závěrem bych rád fanoušky pozval na sobotní zápas do Třince, i tam je při derby budeme moc potřebovat.
Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná