Generální partner
Světlý režim
28. červenec 2022

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

Jak těžké bylo skládat tým na druhou ligu?
Upřímně? Bylo to jednoznačně nejtěžší období, od mého nástupu do funkce. Je to ale logické, odešlo hodně hráčů. Mužstvo jsme budovali za pochodu. Na druhou stranu je někdy dobré začít budovat od základu společně s novým realizačním týmem.

Bylo nevyhnutelné udělat tolik změn?
Bylo! Spoustě hráčů končily smlouvy, někteří měli kontrakt výhradně na nejvyšší soutěž a někteří hráči nechtěli v našem dresu hrát druhou ligu.

Co bylo nejdůležitější při skládání nového týmu?
Sehnat trenéra a realizační tým. Potom už jsme začali společnými silami budovat tým tak, aby byl konkurenceschopný.

Jaký z toho máte pocit dva dny před začátkem sezóny?
Atmosféra je velice pozitivní mezi realizačním týmem i v kabině. Hráči jsou charakterově v pořádku a kabina je zdravá. Všechno se ale ukáže až v sezóně.

Už vás osobně přebolela květnová definitiva v podobě sestupu?
Bolelo to, ale naštěstí jsem neměl moc času to příliš řešit, protože jsem vlastně takřka okamžitě začal pracovat na novém týmu. Poslední roky mě naučily, že na něčem špatném se dá najít i nějaké pozitivum. Pevně věřím, že se to ukáže na konci této sezóny (úsměv).

Je kádr uzavřen, nebo se ještě nedají vyloučit pohyby v obou směrech, když přestupní termín je až do září?
Máme kvalitní a široký kádr. Navíc příprava byla jedna z nejtvrdších – kondiční trenér Juraj Kubišta dával hráčům zabrat. Ale pokud se naskytne možnost získat kvalitního hráče, tak se tomu nebudeme bránit. I teď aktuálně máme v hledáčku nějaké hráče.

Ambicemi na rychlý návrat se klub ani hráči netají. Potvrdíte to?
Chceme se samozřejmě vrátit do nejvyšší soutěže – postup je jasný cíl. S tím úzce souvisí začít konečně vyhrávat na domácím stadionu před vlastními fanoušky. Když budeme vyhrávat, lidé se budou na stadion rádi vracet. My jejich podporu vážně potřebujeme a přejeme si, abychom zase měli z fotbalu společnou radost jako třeba před šesti lety v postupové sezóně. To byla fantazie!

Kdo podle vás bude patřit k největším favoritům F:NL?
K favoritům na postup bude patřit pražská Dukla. Samozřejmě nejvíc si přeji, abychom to byli my (úsměv). Počítám, že nebezpečná bude i Opava a určitě ještě někdo další vyskočí. Závěrem bych rád fanoušky pozval na sobotní zápas do Třince, i tam je při derby budeme moc potřebovat.
Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Dnes v 17:00
1.FK Příbram
MFK Karviná
×
Dnes v 17:00
1.FK Příbram
MFK Karviná