Generální partner
Světlý režim
2. srpen 2018

Maďar Gergö Kocsis posilou do defenzivy

Dalším novým mužem v kádru MFK Karviná je čtyřiadvacetiletý maďarský defenzivní fotbalista Georgö Kocsis, který v Karviné podepsal smlouvu na dva roky.
Rodák z Budapešti se zkušenostmi z německých klubů VfB Stuttgart a Augsburg FC je členem širšího kádru maďarské reprezentace. Do Karviné přichází na přestup z Dunajské Stredy, přičemž jarní část odehrál v týmu DVTK Diosgyör. „Gergö může hrát na stoperu i na pozici defenzivního záložníka. S hráčem jsme uzavřeli dvouletou smlouvu do 30. června 2020,“ oznámil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Vedení MFK opět lovilo v zahraničních vodách a přivedlo zajímavého hráče, který má i výškové předpoklady. „Věříme, že bude posilou a pomůže nám. Výhodou Gergöho je jeho univerzálnost a necelých 190 cm při obranných i útočných standardních situacích,“ doplnil Vlk.

Gergö Kocsis má kromě klubové kariéry v Německu, doma v Maďarsku a na Slovensku také zkušenosti z reprezentace. Za A-tým sice ještě nenastoupil, ale byl aspoň na lavičce (naposledy) 9. června 2017 v kvalifikačním utkání proti Andoře. Za „jednadvacítku“ má na kontě osm utkání. 
Rozhovory Rozhovory
čt 23.6. | redakce

Jaroslav Málek: Doufám, že budeme hrát dobrý fotbal

Záložník Jaroslav Málek v prvním rozhovoru vysvětluje, jaký byl hlavní důvod jeho odchodu z brněnské Líšně do Karviné. Prozradil také s kým z aktuálního kádru v minulosti hrál za jeden tým, a pochvaluje si stadion a klubové zázemí.

čt 16.6. | redakce

Jan Žídek: Nabídka z Karviné mi dávala smysl

Upřímný Jan Žídek v prvním rozhovoru pro klubový web o novém impulsu, konci v Opavě po sedmi letech a o rozhodování, proč si nakonec vybral Karvinou...

út 14.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Je tady příjemné klima, kluci jsou natěšení

Spokojenost a pozitivní pocity sálaly po prvním tréninku z trenéra MFK Karviná Tomáše Hejduška. V rozhovoru promluvil o nejbližším programu i novém realizačním týmu.

pá 3.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Musíme zase dělat radost fanouškům a vyhrávat doma

Během prvního rozhovoru po podpisu smlouvy bylo na novém trenérovi MFK Karviná vidět plno elánu do práce. Bývalý hráč se zkušenostmi například z Lotyšska hovořil o své náročnosti, požadavcích na hráče, ambicích, o druhé lize i fanoušcích.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo