Generální partner
Světlý režim
9. září 2010

Marcel Pavlík: Věřím, že se aspoň jeden z útočníků dá do kupy

Utkání s Varnsdorfem se pomalu blíží. Jak toto utkání vidí opora záložní řady Marcel Pavlík? To se dočtete v následujícím rozhovoru.

Varnsdorf je prozatím ze tří nováčků soutěže na tom nejlépe. Myslíte si tedy, že to bude těžší utkání než v Sezimově Ústí?

Varnsdorf má kvalitní tým. Možná ještě kvalitnější než Sezimovo Ústí. Máme o nich celkem dost informací. Víme, že jim dobře pracuje defenzíva, a dokážou zahušťovat prostor. My však potřebujeme potvrdit bod z minulého zápasu. Ale jak říkám, nečeká nás nic snadného.

V nedělním utkání budou absentovat tři útočníci. Jak se s touto ztrátou vyrovnáte?

Záleží na trenérovi, jakou sestavu postaví. Já věřím, že se aspoň jeden z útočníků dá do kupy. Michal Gottwald už začal trénovat a dnes se připojil k týmu i Martin Opic.

Převzít roli útočníků tedy budou muset záložníci. Jakým způsobem?

Budou muset podporovat útok. Měli bychom se snažit hrát ofenzívně a využívat více křídelních prostorů.

Prozatím se prezentujeme útočným fotbalem. Dá se očekávat ofenzívní smršť i v utkání s Varnsdorfem?

Přáli bychom si, aby tomu tak bylo. Aby se nám podařilo vstřelit rychlý první gól a poté přidat i další. Chceme si totiž napravit reputaci za předchozí nepovedené zápasy. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet, ale určitě chceme brát tři body.

Pomalu nabíráme ztrátu na horní polovinu tabulky…

Nechceme zaostávat za vrchem tabulky. To znamená, že již nesmíme zbytečně ztrácet body. Jen tak se dotáhneme zpátky do špičky druholigového pelotonu.

Domácí premiéru bude mít v dresu Karviné Jiří Homola. Jak hodnotíte jeho příchod do našeho klubu?

Je to velmi zkušený hráč, který má velký přehled. Je výborný v osobních soubojích. Dokáže zúročit zkušenosti, které načerpal v lize a v zápasech Ligy mistrů.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná