Generální partner
Světlý režim
16. listopad 2009

Marcel Pavlík: Začíná nám to v záloze klapat

Skvělým výkonem a jediným gólem do sítě mistra přispěl slovenský záložník ve službách Karviné Marcel Pavlík k ceněnému vítězství svého týmu nad pražskou Slavií 1:0. Během neděle se hráčům pohárová výhra rozležela v hlavách, ale myslet na ni pořád nemůžou, neboť již zítra je čeká dohrávka 16. kola II. ligy v Hradci Králové.

Jak pohlížíte s odstupem dvou dní na vaši výhru nad Slavií?
Je to samozřejmě skvělé, i když bezprostřední okamžiky už dávno vyprchaly. Navíc to byl první zápas ze dvou. Všechna ta sláva trvala jen chvíli. Někdo kdysi spočítal, že to trvá vlastně jen patnáct minut. Takový je časový interval okamžité radosti, slávy a štěstí. Tak jsme si těch patnáct minut po zápase užili a teď už se zase díváme kupředu.

Ale ohlasů na vaše slavné vítězství bylo určitě hodně, že?
To jo, ozvali se mi už i novináři ze Slovenska. Vědí, že v Karviné hraje šest Slováků, takže výkony Karviné podrobně sledují. Karviná bude nejspíš na několika místech Slovenska docela populární mančaft (smích).

Utkání jste rozhodl jediným gólem. Chtěl jste takto zakončovat?
Ta střela k tyči vyplynula ze situace. On tam obvykle na tomhle místě nabíhá Ondra Ficek, ale vyvinulo se to tak, že se dostal míč ke mně. Přede mnou stáli asi tři obránci, tak jsem se soustředil na umístění k tyči. To byla asi jediná možnost jak vypálit a vyšlo to.

Tušil jste v ten okamžik, že to bude jediný přesný zásah?
To jsem si právě vůbec nemyslel. Čekal jsem, že nějaké další góly ještě přidáme a hlavně jsem si myslel, že se prosadí Slavia. Měla několik šancí, ale obrana hrála spolehlivě a navíc jsme měli v brance Tomáše Kučeru, který nás podržel.

Sehráli jste otevřenou partii, budete takto hrát i v odvetě?
Těžko říct. Slavia bude mít za deset dní pokupě už všechny hráče a bude ještě silnější. Dá do toho všechno. Ale budeme se snažit o to, abychom neudělali ostudu. Chceme překvapit. Když se to loni povedlo Slovácku, proč by se to nemohlo povést i nám?

Asi mnohé fanoušky, ale i odborníky překvapilo, že jste v záložní formaci hráli naprosto rovnocennou partii. Překvapilo to i vás?
Už poslední tři, čtyři zápasy jsme pozorovali, že to bylo z naší strany opravdu hodně dobré. Ono nikomu neprospěje, když sestava není ustálená. Teď pravidelně hraju s Ondrou Fickem, který je mladý a pořád se ještě učí. Už si na mě ale zvykl a já na něho. Myslím, že nám to klapalo. Na krajích máme teď taky mladé hráče. Oni vědí, že musí v záloze hodně běhat.

Zatímco spoluhráči se vám ve středové formaci střídají, vy jste stálicí. Jak to vnímáte?
V prvé řadě je škoda, že nehraje Radek Slončík. Na něho jsem si zvykl hodně, už ve Fulneku nám spolupráce skvěle vycházela. Ale není na tom bohužel zdravotně dobře, tak se musela záloha složit jinak. V první polovině podzimu nám nehrály ani kraje. Ne, že by hráči nechtěli, ale nedařilo se. To se teď zlepšilo. Můj osobní dojem z toho je takový, že každý hráč na sobě poctivě začal dřít víc než předtím.

Zaznamenali jste po vašem vítězství ohlasy v médiích, které výkon Karviné spíše znevažují?
To ano, už jsme se o tom dnes (v pondělí – pozn. aut.) s klukama v kabině bavili. Mrzí nás to, řekněme spíše, že jsme naštvaní. Navíc ty řeči o tom, že hrajeme pomalu o sestup... (nesouhlasně vrtí hlavou). Asi se nám na podzim nedařilo tak, jak bychom chtěli, ale musíme dokázat, že fotbal se v Karviné hraje dobrý. Ať už teď v Hradci, nebo v odvetě na Slavii. Tam hlavně!

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná