Generální partner
Světlý režim
26. únor 2021

Marek Bielan: Zápasy s Boleslaví jsou vždy vyrovnané

Asistent trenéra Marek Bielan věří, že se dají z Mladé Boleslavi přivézt v neděli všechny body - Karvinští by rádi využili aktuální výsledkové nepohody Středočechů. Navíc celý týden díky krásnému počasí probíhala příprava na přírodním trávníku.

Nedělní soupeř dvanáctkrát v řadě nevyhrál. To je docela strašidelné číslo…
…Boleslav vždy byla ambiciózním klubem a musím říct, že mě jejich postavení v tabulce překvapuje. Jejich každoročním cílem je zajistit si aspoň předkolo evropských pohárů. Fotbal je ale takový, že ne vždy se všechno daří a naopak. Kdo by řekl, že Boleslav bude takhle dole a Slovácko třetí? V zimě v Boleslavi překopali kádr, přišlo snad deset nových tváří. Mezi nimi i velká jména jako Skalák nebo Zmrhal. Je jen otázkou času, kdy se sehrají.

Překvapuje vás, že se Mladé Boleslavi výsledkově nedaří?

Překvapuje. Nehrají špatný fotbal, dokázali to na Spartě nebo teď ve středu v dohrávce na půdě Zlína. Jejich problémem je koncovka. Snad jim to ještě chvilku vydrží. Myslím, že sami hráči nejsou zvyklí hrát takhle dole, možná s výjimkou útočníka Michala Škody. Ten tlak je úplně jiný. Psychicky je to dost náročné.

Počasí se v posledním týdnu hodně zlepšilo a můžete trénovat na přírodní trávě. Jak tuto změnu vnímáte a pozorujete třeba na hráčích ještě větší chuť do tréninku?

Sluníčko svítí, kluci jsou na přírodní trávě – je to úplně něco jiného. Celý týden trénujeme na Bažantnici, tráva tam je připravena fantasticky a za to patří našim správcům velký dík. Fotbal nebo trénink na umělce a přírodní trávě je úplně něco jiného. Jsme moc rádi, že se počasí umoudřilo a můžeme trénovat na přírodním pažitu.

Poslední vzájemné zápasy končí převážně remízou.

To je pravda, ale věřím tomu, že jsme schopni tam v neděli vyhrát. Zápasy s Mladou Boleslaví jsou vždy vyrovnané a to se nakonec odráží i na výsledcích. Očekávám opět vyrovnaný zápas, ale mohli bychom už konečný výsledek překlopit na naši stranu.

Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo