Generální partner
Světlý režim
26. únor 2021

Marek Bielan: Zápasy s Boleslaví jsou vždy vyrovnané

Asistent trenéra Marek Bielan věří, že se dají z Mladé Boleslavi přivézt v neděli všechny body - Karvinští by rádi využili aktuální výsledkové nepohody Středočechů. Navíc celý týden díky krásnému počasí probíhala příprava na přírodním trávníku.

Nedělní soupeř dvanáctkrát v řadě nevyhrál. To je docela strašidelné číslo…
…Boleslav vždy byla ambiciózním klubem a musím říct, že mě jejich postavení v tabulce překvapuje. Jejich každoročním cílem je zajistit si aspoň předkolo evropských pohárů. Fotbal je ale takový, že ne vždy se všechno daří a naopak. Kdo by řekl, že Boleslav bude takhle dole a Slovácko třetí? V zimě v Boleslavi překopali kádr, přišlo snad deset nových tváří. Mezi nimi i velká jména jako Skalák nebo Zmrhal. Je jen otázkou času, kdy se sehrají.

Překvapuje vás, že se Mladé Boleslavi výsledkově nedaří?

Překvapuje. Nehrají špatný fotbal, dokázali to na Spartě nebo teď ve středu v dohrávce na půdě Zlína. Jejich problémem je koncovka. Snad jim to ještě chvilku vydrží. Myslím, že sami hráči nejsou zvyklí hrát takhle dole, možná s výjimkou útočníka Michala Škody. Ten tlak je úplně jiný. Psychicky je to dost náročné.

Počasí se v posledním týdnu hodně zlepšilo a můžete trénovat na přírodní trávě. Jak tuto změnu vnímáte a pozorujete třeba na hráčích ještě větší chuť do tréninku?

Sluníčko svítí, kluci jsou na přírodní trávě – je to úplně něco jiného. Celý týden trénujeme na Bažantnici, tráva tam je připravena fantasticky a za to patří našim správcům velký dík. Fotbal nebo trénink na umělce a přírodní trávě je úplně něco jiného. Jsme moc rádi, že se počasí umoudřilo a můžeme trénovat na přírodním pažitu.

Poslední vzájemné zápasy končí převážně remízou.

To je pravda, ale věřím tomu, že jsme schopni tam v neděli vyhrát. Zápasy s Mladou Boleslaví jsou vždy vyrovnané a to se nakonec odráží i na výsledcích. Očekávám opět vyrovnaný zápas, ale mohli bychom už konečný výsledek překlopit na naši stranu.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo