Generální partner
Světlý režim
21. červenec 2020

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Marku, od pátku jste zpět pohromadě a chystáte se na hektický a důležitý závěr FORTUNA:LIGY. Jaké je aktuální rozpoložení týmu a celkově nálada?
Všichni jsme v očekávání. Máme před sebou dva obrovsky důležité zápasy, ve čtvrtek ve Zlíně a v neděli doma s Příbramí. Ty rozhodnou o tom, zda zůstaneme v nejvyšší soutěži či nikoliv. Nyní máme v hlavách pouze Zlín, ale není lehké to znovu všechno po čtrnácti dnech nastartovat.

Právě. Jak na tom budete po čtrnáctidenní karanténě, kdy jste doma nemohli téměř nic dělat?
Po kondiční i mentální stránce to není jednoduché. Všichni si samozřejmě přejeme, abychom závěrečná kola zvládli a odpočinuli si hlavně po psychické stránce. Celá sezóna trvá strašně dlouho.

Od pátku do středy je šest dnů na přípravu. Bude to stačit před čtvrtečním utkáním ve Zlíně?
Na jednu stranu je asi dobré, že se hraje ve čtvrtek a hned následně v neděli. Po čtrnácti dnech se vrátit není nic příjemného, ale nastartujeme se, dáme se do pořádku a v hlavách se připravíme na to, že nás čekají poslední dva nejdůležitější zápasy této sezóny. Kdyby se sezóna natáhla ještě na plánovanou baráž, tak by to pochopitelně bylo horší.

Třetí sezónu za sebou to budou nervy až do posledního zápasu. Rozdíl bude akorát v tom, že poprvé se bude končit na vlastním trávníku.
Nevím, jestli to v této situaci je výhoda. Stadion nebude zaplněný a v předchozích dvou sezónách jsme z naší nevýhody nakonec udělali výhodu. Pokaždé byli pod větším tlaky hráči Jihlavy, i když já jsem tady minulou záchranu nezažil. Myslím, že v tak těžkých zápasech se výhoda domácího prostředí minimalizuje a pracuje hlavně hlava.

Každopádně vy osobně s tím zkušenosti máte i z Trnavy, ne?
Ano, jednou z Karviné a jednou z Trnavy. Nyní to zažívám potřetí – není to příjemné, ale je to realita. Uděláme všichni všechno pro to, abychom ligu zachránili.

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii