Generální partner
Světlý režim
15. duben 2015

Mihailo Jovanović zažil na Kovoně vítězný debut

Vítězný návrat do základní sestavy, ale také vítězný debut na kovonském hřišti, kam se tým už v říjnu přestěhoval, zažil stoper Mihailo Jovanović. Ten se poprvé od 14. září objevil na trávníku v základní sestavě.

Před utkáním s Vlašimí se řešilo, kdo nahradí vykartované stopery. Vaše pozice byla jasná a vedle vás se nakonec objevil Vojtěch Kubista. Vyhráli jste, navíc s čistým kontem, takže musí panovat spokojenost, ne?

Samozřejmě. Pět zápasů bez výhry byla dlouhá doba a potřebovali jsme to. Snad na vítězné vlně zůstaneme. A za druhé mám radost že jsem si konečně zahrál na Kovoně. Bonusem bylo, že už nepotřebuji ochrannou masku, která mě pár měsíců zdobila.

Kdy jste ji sundal?

Zhruba před měsícem. Rozehrával jsem se bez ní za Orlovou a je to perfektní.

Pamatujete si vůbec, kdy jste se naposledy objevil v sestavě Karviné?

To vím přesně. Bylo to v půlce září na hřišti Viktorie Žižkov. Už je to dlouhá doba.

Zmínil jste Orlovou. Za ní jste nastoupil do dvou zápasů a dal i jeden gól. Takže forma je?

Snad jo (smích). Ale vážně! Jsem hodně rád, že jsem mohl nastoupit a zahrát si. Myslím si, že pro rozehrání či udržení se v zápasovém zatížení je třetí liga výborná.V remízovém zápase proti Uničovu nastala zajímavá chvilka. Bránil jste hostujícího Krče v pokutovém území mimo výhodný úhel, ale on přesto přes hlavu jen tak kopl do míče a ten zapadl do sítě. Zažil jste to někdy?

No vůbec ne. V první chvíli jsem si říkal, že míč skončil někde za lajnou a náš brankář bude rozehrávat. No, nakonec k překvapení nás všech skončil míč v síti. Zajímavý a určitě smolný moment. Ale zaváhání jsme pak napravili v dalším utkání v Třebíči, kde se mi podařilo zápas rozhodnout. Škoda jen posledního zápasu v Břeclavi. Ale tam jsem už nehrál.

Za Orlovou jste naposledy nehrál, ale za Karvinou ano. Říká se, že vítězná sestava se nemění. Takže nastoupíte i v neděli v Sokolově?

Tak to vůbec nevím. To opravdu rozhodne jedině trenér. Já jsem hlavně rád, že se mi podařilo vrátit se. Každopádně nás v Sokolově nečeká lehký zápas. Oni sice můžou být unavenější, protože ve středu hrají dohrávku s Varnsdorfem, ale celkově je Sokolov v domácím prostředí silný.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo