Generální partner
Světlý režim
16. leden 2020

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

Milane, k týmu jste se spolu s Vukadinem Vukadinovićem připojil dva dny po začátku přípravy, ale přeci jen – jaká je prozatím zimní příprava?
Jako vždy náročná. Makáme všichni na sto procent, je to hodně o běhání, takže po této stránce budeme na jaro určitě dobře připraveni. 

A po herní stránce?
Máme za sebou tři zápasy, já jsem odehrál poslední dva během dvou dnů. Celkem makačka, ale nebrali mě křeče, takže si myslím, že to je dobré. 

Proti Baníku jste nastoupil na stoperu, v závěru vás trenér posunul na levého beka. V Trenčíně jste už odehrál na levé straně obrany celý zápas. Který post vám sedí víc?
Radši mám stopera, všechno vidím. Ale ani levý obránce mi nevadí a celkem mi i vyhovuje. Kdybych si však mohl vybrat, tak radši bych byl stoper. Ovšem záleží na trenérovi (úsměv). 

V úterý jste upoutal fotbalovou veřejnost nejen v Česku hezkým gestem, když jste odmítl proměnit pokutový kop. Psalo se o tom i na Slovensku, řešilo se to i v televizi. Jak se to všechno seběhlo?
Chtěl jsem jít do souboje s tím, že si míč pokopnu a soupeř mě podrazí. Jenže on se ke mně pouze přiblížil a já už by na zemi. Sotva jsem se zvedl, tak už byla slyšet píšťalka rozhodčího. Hned jsem za ním šel a řekl mu, že to penalta nebyla. On mi odpověděl, že už to odpískal. 

Gólman soupeře věděl, co uděláte?
Ano! Řekl jsem mu, že míč dostane zpátky. Byl to přátelák…

Udělal byste to i v zápase FORTUNA:LIGY?
Záleželo by na stavu. Kdybychom vedli 3:0, tak určitě jo (smích).

Defenziva je v pořádku, ve třech duelech jste obdrželi pouze jeden gól a navíc z penalty. Naopak v ofenzivě se trápíte.  Jak z toho ven?
Vybavuji si loňský leden, kdy jsme také nedávali góly, postupem času se to zlepšilo a na konci se nám podařilo ligu zachránit. Doufám, že se bude historie opakovat.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo