Mlade talenty

NÁVRAT! Marek Janečka se vrátil do Karviné

18.06.2019 | redakce
 

NÁVRAT! Marek Janečka se vrátil do Karviné Během druhého dne přípravy se k týmu připojil univerzál Marek Janečka, který v zimě odešel do Trnavy. O půl roku je později je zpátky...

 

Čerstvě šestatřicetiletý slovenský fotbalista se poměrně rychle dohodl na ukončení kontraktu ve slovenské Trnavě a příliš dlouho se nerozmýšlel, kde bude dál působit. Protože v Karviné bydlí s přítelkyní a strávil tady poslední tři roky, byla volba jasná. „Ano, Karviná byla první na řadě. Jsem rád a hlavně spokojený, že jsem zpátky,“ usmál s Janečka.

Jeho návrat uspíšila změna majitele ve Spartaku Trnava. „I přesto to byl úžasný půlrok. Do Trnavy jsem se vracel s tím, že zachráníme ligu. To se povedlo, i když si myslím, že takový tým by neměl hrát o záchranu. A především jsem poprvé v kariéře vyhrál trofej, triumfovali jsme ve slovenském poháru,“ připomněla staronová tvář v karvinské kabině.

V Karviné se domluvil na jednoleté smlouvě a jeho příchod pochopitelně kvitoval s nadšením kouč František Straka. „Je to hráč, který do Karviné patří, na hřišti odevzdá pokaždé všechno a hrál tu poměrně dlouho. Navíc je Marek vůdčí typ a jeho styl je založený na bojovnosti a zodpovědnosti. Hodně si od něj slibuji,“ podotkl Straka.

Marek Janečka se krátce po podpisu smlouvy přemístil do polské Ustroně a připojil se ke karvinské výpravě, která právě končila dopolední trénink. Po obědě na druhou tréninkovou už byl trenéru Strakovi k dispozici.

• Dorost U19 v pátek s FM
dnes - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
včera - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

• Béčko prohrálo s Bohumínem
3.11. - Rezervní tým zakončil podzim v divizi F těsnou domácí porážkou s Bohumínem 1:2, přestože vedl po gólu Jána Kriváka. Hosté ale skóre otočili.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem