Generální partner
Světlý režim
31. srpen 2019

Na Stínadla s pokorou! Teplice-Karviná (ne,16:30)

Z dalekého výjezdu do severních Čech by si Karvinští moc rádi přivezli minimálně bod! Z půdy aktuálně posledního týmu tabulky však ve třech předchozích prvoligových sezónách vždy odjížděli s porážkou o jeden gól.

Ještě zbývá odehrát náročných devadesát minut a následně FORTUNA:LIGU přeruší první ze tří reprezentačních přestávek. Karvinští se vydali v sobotu na šestihodinovou (možná sedmihodinovou) cestu autobusem na sever Čech do Teplic, kde jim to na stadionu Na Stínadlech jde v posledních třech letech herně, ale výsledkově vůbec (porážky 0:1, 0:1, 1:2).

Souboj šestnáctého se čtrnáctým týmem slibuje hlavně boj o každý míč, o každý metr prostoru, což moc dobře ví kouč Karviné František Straka, který se do Teplic vrací jako trenér po více než čtrnácti letech. „Naposledy jsem tam byl se Spartou na podzim 2005. Očekávám úplně jiný zápas než ve Zlíně. Cílem je odehrát dobrou partii a porvat se o vítězství. Nezabývám se tím, jestli může domácím svazovat nohy aktuální poslední místo a ani mě to nezajímá. Soustředím se na náš tým a na úspěch v tomto utkání, do kterého jdeme s velkou pokorou,“ prohlásil Straka.

František Straka přiznal, že celou kabinu povzbudilo minulé vítězství ve Zlíně. „Navíc je fajn, že jsme ve středu zvládli i pohárový zápas ve Frýdku-Místku. V něm bylo důležité, že i další kluci chytili svou šanci za pačesy a ukázali mi, že se chtějí rvát o základní sestavu,“ podotkl. Karvinští nemusí prozatím řešit karetní hříšníky, nic se nezměnilo ani u dlouhodobých marodů Jana Moravce s Pavlem Dreksou – v Teplicích určitě nenastoupí.


František Straka byl na začátku tisíciletí u nejlepšího období teplického fotbalu. S týmem získal český pohár a následně v Poháru UEFA jeho svěřenci porazili Feyenoord Rooterdam, Kaiserslautern či Celtic Glasgow. „Angažná v Teplicích řadím ve své trenérské kariéře hodně vysoko. Vzpomínám na to hodně rád i kvůli lidem, s kterým jsem tam pracoval,“ zmínil Straka bohužel už zesnulé Františka Hrdličku a Štěpána Popoviče.  

Teplický tým neprožívá jednoduchý start do sezóny, i když má k dobru dohrávaný zápas s Mladou Boleslaví. Společně s Opavou mají svěřenci Stanislava Hejkala nejhorší útok v lize (4 vstřelené góly). Navíc aktuálně řeší případný odchod svého nejlepšího hráče Jakuba Hory do Slavie. Zda Hora v neděli nastoupí, ví jenom v Teplicích…

Přes léto se kádr severočeského klubu proměnil – Krob, Bezdička, Luts, Soungole či Hošek odešli a naopak se po dlouhých letech vrátil odchovanec Jakub Mareš. Dále potom přišli cizinci Paradin a Nazarov z ruského Krasnodaru, Španěl Royo a několik hráčů se vrátilo z hostování. Do utkání proti MFK Karviná určitě nezasáhne minule vyloučený Kodeš, který od DK LFA obdržel dvouzápasový distanc.

Utkání 8. kola FORTUNA:LIGY FK Teplice - MFK Karviná začíná Na Stínadlech v neděli 1. září v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jiří Houdek.

Rozhovory Rozhovory
st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii