Generální partner
Světlý režim
31. srpen 2019

Na Stínadla s pokorou! Teplice-Karviná (ne,16:30)

Z dalekého výjezdu do severních Čech by si Karvinští moc rádi přivezli minimálně bod! Z půdy aktuálně posledního týmu tabulky však ve třech předchozích prvoligových sezónách vždy odjížděli s porážkou o jeden gól.

Ještě zbývá odehrát náročných devadesát minut a následně FORTUNA:LIGU přeruší první ze tří reprezentačních přestávek. Karvinští se vydali v sobotu na šestihodinovou (možná sedmihodinovou) cestu autobusem na sever Čech do Teplic, kde jim to na stadionu Na Stínadlech jde v posledních třech letech herně, ale výsledkově vůbec (porážky 0:1, 0:1, 1:2).

Souboj šestnáctého se čtrnáctým týmem slibuje hlavně boj o každý míč, o každý metr prostoru, což moc dobře ví kouč Karviné František Straka, který se do Teplic vrací jako trenér po více než čtrnácti letech. „Naposledy jsem tam byl se Spartou na podzim 2005. Očekávám úplně jiný zápas než ve Zlíně. Cílem je odehrát dobrou partii a porvat se o vítězství. Nezabývám se tím, jestli může domácím svazovat nohy aktuální poslední místo a ani mě to nezajímá. Soustředím se na náš tým a na úspěch v tomto utkání, do kterého jdeme s velkou pokorou,“ prohlásil Straka.

František Straka přiznal, že celou kabinu povzbudilo minulé vítězství ve Zlíně. „Navíc je fajn, že jsme ve středu zvládli i pohárový zápas ve Frýdku-Místku. V něm bylo důležité, že i další kluci chytili svou šanci za pačesy a ukázali mi, že se chtějí rvát o základní sestavu,“ podotkl. Karvinští nemusí prozatím řešit karetní hříšníky, nic se nezměnilo ani u dlouhodobých marodů Jana Moravce s Pavlem Dreksou – v Teplicích určitě nenastoupí.


František Straka byl na začátku tisíciletí u nejlepšího období teplického fotbalu. S týmem získal český pohár a následně v Poháru UEFA jeho svěřenci porazili Feyenoord Rooterdam, Kaiserslautern či Celtic Glasgow. „Angažná v Teplicích řadím ve své trenérské kariéře hodně vysoko. Vzpomínám na to hodně rád i kvůli lidem, s kterým jsem tam pracoval,“ zmínil Straka bohužel už zesnulé Františka Hrdličku a Štěpána Popoviče.  

Teplický tým neprožívá jednoduchý start do sezóny, i když má k dobru dohrávaný zápas s Mladou Boleslaví. Společně s Opavou mají svěřenci Stanislava Hejkala nejhorší útok v lize (4 vstřelené góly). Navíc aktuálně řeší případný odchod svého nejlepšího hráče Jakuba Hory do Slavie. Zda Hora v neděli nastoupí, ví jenom v Teplicích…

Přes léto se kádr severočeského klubu proměnil – Krob, Bezdička, Luts, Soungole či Hošek odešli a naopak se po dlouhých letech vrátil odchovanec Jakub Mareš. Dále potom přišli cizinci Paradin a Nazarov z ruského Krasnodaru, Španěl Royo a několik hráčů se vrátilo z hostování. Do utkání proti MFK Karviná určitě nezasáhne minule vyloučený Kodeš, který od DK LFA obdržel dvouzápasový distanc.

Utkání 8. kola FORTUNA:LIGY FK Teplice - MFK Karviná začíná Na Stínadlech v neděli 1. září v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jiří Houdek.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.