Generální partner
Světlý režim
23. březen 2021

Novým trenérem MFK Karviná je Jozef Weber

Karvinští mají (staro)nového trenéra. Na lavičku MFK se po jednačtyřiceti měsících vrací Jozef Weber, který je v klubové kronice už nějaký ten rok zapsán zlatým písmem.

Padesátiletý kouč, který s Karvinou vybojoval v sezóně 2015/2016 postup do nejvyšší soutěže, se vrací do známého prostředí. Naposledy působil takřka tři roky v Mladé Boleslavi, tam ale předčasně skončil na začátku prosince 2020. „Angažování Jozefa Webera bylo naší prioritou. Jožka naše prostředí moc dobře zná a jsme moc rádi, že jsme se domluvili. Mám opravdu radost, že jej můžu po více než třech letech znovu přivítat v našem klubu,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Z aktuálního kádru zná trenéra Webera pouze kvarteto hráčů – ještě z jeho prvního působení v Karviné Marek Janečka, Vojtěch Smrž a Jiří Ciupa, z Mladé Boleslavi pak Róbert Mazáň. Oblíbence karvinských fanoušků čeká po reprezentační přestávce stý druhý mistrovský zápas na lavičce MFK.

Změna trenéra však není tím jediným, obměnu dozná i realizační tým – u týmu už nebudou pokračovat oba dosavadní asistenti Petr Mašlej a Marek Bielan. Ostatní členové zůstávají. Jméno asistenta Jozefa Webera je prozatím v jednání. 

První trénink pod novým koučem čeká fotbalisty MFK ve středu odpoledne.  Jozef Weber (25. prosince 1970)

Jozef Weber začal kariéru v Žilině. Štěstí zkoušel rovněž ve Spartě, první ligu hrál na vojně v Chebu, ale výrazněji se prosadil až při angažmá v Drnovicích. Odtud v roce 1999 přestoupil do Jablonce. Oporou týmu ze severu Čech byl dlouhých osm let. Profesionální kariéru ukončil v létě 2007. Jeho pozice na hřišti byla především na místě levého ofenzivního záložníka. S pražskou Spartou získal dva mistrovské tituly. Celkově v lize odehrál 408 zápasů a vstřelil 25 branek. V nejvyšší české soutěži vedl jako hlavní trenér tři kluby – Bohemians Praha 1905, MFK Karviná a FK Mladá Boleslav. V pozici hlavního trenéra má na svém kontě dosud 165 odkoučovaných prvoligových zápasů. 


Rozhovory Rozhovory
pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo