Generální partner
Světlý režim
6. srpen 2020

Odchovanec Ondřej Lingr opouští Karvinou, přestupuje do pražské Slavie

Jednadvacetiletý fotbalista mění dres a přestupuje do nejlepšího českého klubu, který je aktuálním mistrem. Ondřej Lingr se dohodl se Slavií Praha a MFK Karviná tak ztrácí nejlepšího střelce minulé sezóny.

Číslo 10 je v Karviné volné! Ondřej Lingr mění podruhé v kariéře krásný karvinský dres, nyní už definitivně. Rozhodl se totiž kývnout na nabídku, která asi nelze odmítnout. „Na Ondru jsme měli dvě konkrétní a seriózní nabídky. Bylo pouze na něm a jeho zastupující agentuře, kterou nabídku přijme. V létě by mu končila smlouva, proto jsme se rozhodli mu nebránit v přestupu. Celý klub včetně mě přejeme Ondrovi v další kariéře jen to nejlepší,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Ondřeji Lingrovi se z mateřského klubu neodchází lehce. „Chci všem fanouškům i celému vedení za všechno moc poděkovat. Odcházím ze svého klubu, kde jsem začínal. Budu dělat naprosté maximum pro to, abych všem ukázal, že se v Karviné vychovávají dobří fotbalisté. Angažmá ve Slavii je pro mě obrovská výzva. Zároveň věřím, že se do Karviné jednou vrátím,“ podotkl sám Lingr.


Sportovní ředitel doufá a věří, že Lingr bude inspirací pro řadu mladých hráčů v klubu. „Píle a úsilí nese své ovoce. Na příkladu Ondry je to jasně vidět,“ doplnil Lubomír Vlk.

Do této chvíle má Lingr v nejvyšší soutěži odkopáno 72 zápasů, ve kterých vstřelil osm gólů – z toho sedm v uplynulé sezóně. V nejvyšší soutěži debutoval 12. května 2017 v domácím prostředí proti pražské Spartě.

Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii