Generální partner
Světlý režim
14. leden 2022

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

Rozmýšlel jste se dlouho, zda využít nabídku Karviné?
Chtěl jsem chytat a ve Slovácku jsem ztratil místo po příchodu Filipa Nguyena. Rád bych dostával víc příležitostí, proto jsem zašel v Uherském Hradišti za vedením klubu a řekl tam, jaká je situace. Volal mi trenér Rzeszoto a vyptával se, jak to se mnou vypadá. Nejprve mě nechtěli pustit, ale nakonec se to vyřešilo.

Tím, že přišel Tomáš Fryšták?
Asi ano. Trenér mi jasně řekl, že pokud nebude mít za mě adekvátní náhradu, tak mě nepustí. Nakonec to klaplo a Slovácko mě pustilo na půlroční hostování. Jsem rád, že jsem tady!

Údajně už v minulosti jste mohl oblékat karvinský dres. Je to pravda?
Je to tak. Dva roky nazpět jsem měl z Karviné nabídku, ale nakonec se transfer nezrealizoval a šel jsem jinam. Teď jsem ale tady a budu se ze všech sil snažit pomoct k záchraně.

V letošní sezóně jste odchytal jediný zápas – v Liberci jste se Slováckem vyhráli, udržel jste čisté konto a od té doby se na vás už nedostalo. To je zvláštní, ne?
Byla domluva, že Filip bude chytat předkola Konferenční ligy, já zápas v Liberci a potom se uvidí. Myslím si, že jsem odchytal dobrý zápas, ale další šance už nepřišla. Takový je fotbal. I proto jsem přišel do Karviné – abych přesvědčil trenéry a dostal víc šancí než ve Slovácku.

V české nejvyšší soutěži máte odchytaných pouze dvanáct duelů, ale hned pětkrát jste udržel nulu. To je hezká bilance.
Na konci minulé sezóny jsem v posledních pěti zápasech vychytal čtyři nuly, jednu i tady v Karviné. Dařilo se, cítil jsem se fajn. Myslel jsem si, že budu jednička i v této sezóně, ale přišel Filip Nguyen a místo jsem ztratil. Za sebe říkám, že se cítím velmi dobře.

Přidáte i nějakou nulu tady v Karviné? V podzimní části F:L se to totiž nepodařilo.
Snad ano, pokusím se o to (úsměv). Doufám, že celý tým pro to bude dělat maximum, máme jasný cíl.

Aktuální postavení v tabulce není dobré. Co na to říkáte?
Pět bodů je málo! Viděl jsem ale několik posledních zápasů Karviné a pokaždé jste ztratili body v závěru. Nebyli jste slabší, ale prostě kluci udělali individuální chyby a z toho se inkasovalo. Kdyby se některé zápasy podařilo dotáhnout k bodovému zisku, tak bodů mohlo být samozřejmě víc.

V Karviné jste dva týdny. Jak se cítíte ve Slezsku?
Úplně v klidu, kluci jsou v pohodě a trenéři také. Jsem moc rád, že můžu spolupracovat s trenérem Braněm Rzeszotem. Podle mě je to vynikající trenér brankářů, který nás může posunout dál a dál v naší práci. Každý den pracujeme, makáme a konečně se to odrazilo i na hřišti vítězstvím nad Pardubicemi v Tipsport lize. Otočili jsme zápas, ve kterém jsme prohrávali. Pomohl jsem jedním zákrokem zblízka, kdy jsem míč zasáhl patou a ten naštěstí skončil na tyči. Myslím, že to vítězství klukům, kteří tady na podzim byli a nezažili pocit z výhry, psychicky pomůže.

Během dvou utkání v rámci Tipsport ligy jste odchytal po poločase. Jste v pohodě?
Cítil jsem se fajn. Potřebuji si akorát zvyknout na spoluhráče před sebou. Pořád se to teď točí, hráči přicházejí a odcházejí. Ale to je příprava. Jakmile se bude blížit konec přípravy, tak to bude lepší a lepší.

Rozhovory Rozhovory
ne 23.1. | redakce

Radek Látal: Seznamování s novými spoluhráči probíhalo na letišti

Pomalu se sžívá s týmem a chválí si podmínky, v jakých se společně s novými spoluhráči připravuje na jarní část FORTUNA:LIGY. Radek Látal je prozatím v novém klubu spokojený.

pá 21.1. | redakce

Michal Papadopulos: Nejlepší soustředění? V Abú Dhabí

Ještě před odletem promluvil kapitán Michal Papadopulos o soustředění, zavzpomínal na minulost, zhodnotil dosavadní část přípravy a přiblížil, jak vnímá blížící se start a s ním spojené záchranářské starosti.

pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo